Z kim Polska zagra w 1/8 finału MŚ 2022? Znamy rywala reprezentacji Polski!

z kim Polska zagra w 1/8

Zastanawiasz się, z kim Polska zagra w 1/8 finału Mundialu 2022? Owszem, reprezentacja Polski jeszcze nie wyszła z grupy, ale już teraz kibice zastanawiają się, kim może być nasz następny rywal i jak wygląda drabinka Polski na MŚ 2022. Przeanalizowaliśmy wszystko od a do z.

EDYCJA: Polska zagra z Francją w 1/8 finału. Więcej o tym meczu TUTAJ.

Z kim Polska może zagrać w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022?

Dwie najlepsze drużyny grupy C (grupa polska), trafią na dwie najlepsze drużyny grupy D, a więc na Francję i Australię. Około 22:00 przekonamy się czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy, a jeżeli tak, to z kim Polska zagra w 1/8 finału MŚ 2022. W tej chwili możliwe są dwa scenariusze. Jeżeli Polska wygra grupę, zagra z Australią. Jeżeli zajmiemy drugie miejsce, trafimy na Francję.

  • Pierwsza drużyna grupy C – Australia
  • Francja – Druga drużyna grupy C

Na ten moment w Grupie C, tabela prezentuje się następująco

  1. Polska 4 pkt
  2. Argentyna 3 pkt
  3. Meksyk 3 pkt
  4. Arabia Saudyjska 1 pkt

Jeżeli chodzi o naszych potencjalnych rywali z Grupy D w 1/8 finału, to grupa ta zakończyła się następującymi rozstrzygnięciami:

  1. Francja 6 pkt
  2. Australia 6 pkt
  3. Tunezja 4 pkt
  4. Dania 3 pkt

Z kim zagra reprezentacja Polski w 1/8 finału Mundialu 2022? Potencjalni rywale

Oczywiście, ważne jest to z kim zagra reprezentacja Polski w 1/8 finału Mundialu 2022. Lepiej wygrać grupę i wówczas zmierzyć się z teoretycznie słabszą Australią, niż zająć drugie miejsce i wpaść na obrońców tytułu, a więc Francuzów.

Jest to już pewne – jeżeli Polacy awansują z drugiego miejsca, to zagrają w 1/8 finału z obrońcami tytułu, Francuzami. Jeżeli uda nam się wygrać grupę, to reprezentacja Polski zagra w 1/8 finału z Australią. W drugim przypadku twierdzimy, że mamy zdecydowanie większe szanse na ćwierćfinał. Najpierw jednak trzeba wygrać bądź zremisować mecz Polska – Argentyna.