Z kim zagra Polska w barażu o MŚ 2022?

polska szwecja typy

Wielu kibiców zadaje pytanie, z kim zagra Polska w barażu o Mistrzostwa Świata, które w tym roku zostaną rozegrane w Katarze? Postanowiliśmy zajrzeć do przepisów.

Reprezentacja Polski – kto będzie naszym rywalem zamiast Rosji?

Z kim zagra reprezentacja Polski w barażu – to pytanie z tempem błyskawicy obiegło internet. Nie można się dziwić, bowiem opierająca się przez pewien czas FIFA, najpierw zadecydowała, że Rosja zagra bez swojej nazwy, hymnu, flagi i na neutralnym terenie. Z takim stanowiskiem nie zgadzał się Polski Związek Piłki Nożnej oraz jego odpowiednicy w Szwecji i Czechach, ale nie tylko. Ostatecznie FIFA pod ogromną presją zdecydowała się definitywnie wykluczyć Rosję z barażów o Mistrzostwa Świata, nie robiąc jak wcześniej dyplomatycznych fikołków.

Dlatego zasadne wydaje się być pytanie z kim zagra Polska w barażu o Mistrzostwa Świata? Choć FIFA nie przekazała jeszcze oficjalnej decyzji, to angielskie media spekulują, że ta już zapadła.

Zacznijmy jednak od przedstawienia prawnego punktu widzenia. Reprezentacja Polski miała grać z Rosją, a regulamin FIFA jasno mówi, że w sytuacji, w której jedna z reprezentacji zostanie zdyskwalifikowana lub wycofa się z rywalizacji, wówczas organy mogą podjąć decyzję w oparciu o własne uzasadnienie. Oznaczałoby to, że każdy wariant jest możliwy. Włacznie z tym, że reprezentacja Polski zagra z nowym rywalem, jak i automatycznie przejdzie do kolejnej rundy baraży.

Media na Wyspach Brytyjskich spekulują jednak, że wiedzą już z kim zagra reprezentacja Polski w barażach. Powołując się na bliskie FIFA źródła twierdzą, że Polacy otrzymają w meczu z Rosją walkowera i automatycznie zakwalifikują się do finału baraży. Jeśli tak się stanie, to wiadome z kim zagra Polska w finale baraży. Będzie to zwycięzca drugiego pojedynku, pomiędzy Szwecją, a Czechami. Mecz odbędzie się 29 marca 2022, prawdopodobnie na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Przeczytaj, co dalej z polskimi piłkarzami z ligi rosyjskiej.

5 1 vote
Article Rating