Zapadła decyzja ws. Czesława Michniewicza!

Czesław Michniewicz

Nie ma już żadnych wątpliwości w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza. 52-latek wraz z końcem roku przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie.

“Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 31 grudnia 2022 roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski” – przekazano.

Czesław Michniewicz kończy pracę z kadrą

W zeszłym tygodniu zorganizowano kilka spotkań Czesława Michniewicza z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, wiceprezesami i zarządem związku. Doszło do podsumowania mundialu w Katarze i omówienia szeregu innych kwestii. Po analizie wielu czynników PZPN zdecydował, że nie przedłuży umowy z selekcjonerem.

W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza, cytowany w oficjalnym komunikacie.

Wyjaśnił też, co było brane pod uwagę w kontekście oceny pracy szkoleniowca.

Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy. Czesław Michniewicz jest doświadczonym szkoleniowcem i jestem przekonany, że nie będzie długo czekał na propozycje nowej pracy. Życzymy mu powodzenia i dalszych sukcesów w karierze – dodał.

Kto zastąpi Czesława Michniewicza?

Teraz Polski Związek Piłki Nożnej stanie przed zadaniem wybrania nowego trenera Biało-Czerwonych. Poprowadzi on reprezentację w nadchodzących kwalifikacjach mistrzostw Europy.

Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową – podsumował Kulesza.