Kto nowym selekcjonerem? Zaskakujący kandydat

Cezary Kulesza

Nawet przez moment nie milkną spekulacje dotyczące obsady stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Kto zajmie miejsce Czesława Michniewicza? Pojawił się zaskakujący typ.

Nowy kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski w piłce nożnej na razie pozostaje bez selekcjonera. Wraz z końcem 2022 roku z tym stanowiskiem pożegnał się Czesław Michniewicz. PZPN uznał, że nie przedłuży jego umowy, choć zrealizował cele sportowe. Jednym z nich było wyjście z grupy na mistrzostwach świata 2022. Na reputację szkoleniowca negatywnie wpłynął jednak styl gry, a przede wszystkim słynna afera premiowa.

Kto zajmie miejsce Michniewicza? Tego na razie nie wiadomo. Giełda nazwisk jednak nieustannie się rozszerza. Co rusz padają nowe typy.

Swoją propozycją na łamach „Sportu” podzielił się Dariusz Dudek, obecny trener pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. O tej kandydaturze do tej pory w ogóle się nie mówiło!

Myślę, że dobrym kandydatem byłby Marcin Brosz. O nim może się nie mówi, ale to jest trener, który jeżeli zostałby selekcjonerem, to nie byłby gorszy od tych kandydatów, którzy się teraz “przewijają”. Ja postawiłbym na jego osobę! – zaznaczył Dudek.

Godnym uwagi jest fakt, że PZPN zatrudnia już Marcina Brosza. Jest on selekcjonerem reprezentacji Polski U19. Wcześniej natomiast pracował w Górniku Zabrze. Czy sprostałby prowadzeniu seniorskiej kadry biało-czerwonych? Trudno stwierdzić.