MŚ piłkarzy ręcznych 2023 Polska: kiedy i z kim gra reprezentacja?

MŚ piłkarzy ręcznych 2023 Polska: kiedy i z kim gra reprezentacja?

Przed nami kolejna wielka sportowa impreza. Tym razem będą to MŚ piłkarzy ręcznych 2023. Polska wraz ze Szwecją jest ich współorganizatorem. Czy Biało-czerwoni mają jakieś szanse podczas tego turnieju? Kiedy odbędzie się ich pierwszy mecz? Szczegóły w niniejszym tekście.

Reprezentacja Polski na MŚ piłkarzy ręcznych 2023

Pewnie wśród czytających ten tekst znajdzie się stosunkowo niewiele osób pamiętających ten fakt, ale kilkanaście lat temu polski szczypiorniak przeżywał naprawdę piękne chwile. Dwa kolejne mistrzostwa (2007 oraz 2009) reprezentacja Polski kończyła z medalem. W 2007 roku było to srebro, a dwa lata później brąz.

W późniejszym czasie nie było już tak pięknie. Za wyjątkiem roku 2015 nasze Orły spisywały się na mundialach źle bądź bardzo źle. Nic zatem dziwnego, że nadzieje związane ze zbliżającą się imprezą są spore.

Ostatnie wyniki uzyskiwane przed Piotra Chrapkowskiego i spółkę pozwalają sądzić, iż limit pecha dla tej kadry już dawno się wyczerpał. Kilkumeczowa passa zwycięstw m.in. z Brazylią, Iranem czy też Belgią to całkiem dobry prognostyk.

Jedynym kłopotem jest to, że już na starcie mistrzostw na podopiecznych Patryka Rombla czeka najtrudniejsze z możliwych wyzwań. Jak bowiem inaczej nazwać rywalizację z sześciokrotnymi złotymi medalistami imprez tej rangi tj. Francuzami?

Mocno jednak wierzymy, że w razie czego w kolejnych pojedynkach ze Słowenią i Arabią Saudyjską uda się odrobić ewentualną utratę oczek, a samych Biało-czerwonych będzie stać na coś naprawdę wielkiego podczas MŚ piłkarzy ręcznych 2023. Kiedy gra Polska, aby nie przegapić żadnej z potyczek? O tym w dalszej części artykułu.

Kadra Polski na Mistrzostwa Świata piłkarzy ręcznych 2023

Patryk Rombel sprawuje funkcje pierwszego szkoleniowca reprezentacji Polski od 2019 roku. Przez ten czas pokazał wszystkim wokół, że posiada swój pomysł na tę kadrę. Udało mu się także zbudować zaufanie graczy i wyselekcjonować pewną grupę, z którą pracuje mu się zdecydowanie najlepiej. To właśnie znaczna część tych zawodników znalazła się w szczęśliwej dwudziestce, która weźmie udział w zbliżającym się czempionacie. Oto skład Polski na MŚ piłkarzy ręcznych 2023:

Kiedy grają Polacy na MŚ piłkarzy ręcznych 2023?

Im bliżej do inauguracji polsko-szwedzkiego mundialu, tym więcej pojawia się pytań, kiedy mecz Polski na MŚ piłkarzy ręcznych 2023? Poniżej przedstawiamy Wam krótkie zestawienie spotkań fazy grupowej. Miejmy nadzieję, że lista tych starć ulegnie poszerzeniu również o fazę play-off.

  • Francja – Polska, 11 stycznia 2023, godz. 21:00
  • Polska – Słowenia, 14 stycznia 2023, godz. 20:30
  • Polska – Arabia Saudyjska, 16 stycznia 2023, godz. 20:30

Nie licząc premierowego pojedynku z Trójkolorowymi, na MŚ piłkarzy ręcznych 2023 Polska powinna spisać się dość dobrze. Taką przynajmniej mamy nadzieję. Czy pokryje się ona z rzeczywistością? O tym przekonamy się już niebawem.