Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 – Zakłady Bukmacherskie

Przed nami ZIO Pekin 2022. Zobacz wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz oglądać i obstawiać Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Gdzie obstawiać ZIO Pekin 2022? Zakłady i kursy bukmacherskie

Jaki jest najlepszy bukmacher na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022? Zakłady bukmacherskie można stawiać praktycznie wszędzie, ale my wybraliśmy trzech operatorów. Już przy rejestracji otrzymasz u nich ciekawe bonusy powitalne, a w trakcie obstawiania, znajdziesz kolejne promocje i bonusy na Igrzyska Olimpijskie.

Bukmacher Bonusy Kod promocyjny

 

STS Kod Promocyjny

Darmowy zakład 30 zł,
100% do 1200 zł,
Cashback 234 zł

STSMAX

Cashback 550 zł

BETPLMAX

betfan opinie

Cashback 600 zł,
100% do 1000 zł

BETFANMAX

Pamiętaj, żeby podać przy rejestracji wskazane powyżej kody promocyjne. Jeśli klikniesz w jeden z linków, kod zostanie dopisany automatycznie.

zimowa igrzyska olimpijskie 2022

Jakie są najpopularniejsze na ZIO Pekin 2022 zakłady bukmacherskie?

Na ZIO 2022 zakłady cieszą się wyjątkową popularnością. Trudno się jednak dziwić, kiedy mamy do czynienia z najważniejszą sportową imprezą tego roku. Zimową Olimpiadę obstawiać można na wiele różnych sposobów. Wymieńmy jednak najpopularniejsze na ZIO Pekin 2022 zakłady.

Klasyfikacja medalowa

Pierwszym z ciekawych rodzajów zakładów na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 jest obstawianie klasyfikacji medalowej. Możesz typować jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, a także w jej trakcie (uważaj na zmieniające się kursy bukmacherskie), który kraj wygra klasyfikację medalową lub w jakim przedziale miejsc się znajdzie.

Medale Polski

Szczególnie popularne dla polskich graczy jest obstawianie Igrzysk Olimpijskich pod kątem wyniku biało-czerwonych. Ile medali zdobędzie Polska? To pytanie zadaje sobie wielu kibiców. Można obstawiać to zdarzenie u bukmacherów. Można stawiać na konkretną liczbę medali, ich zakres czy nawet na to, że niestety Polska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie nie zdobędzie żadnego medalu. Zakłady są dostępne przed początkiem Igrzysk i będą dostępne także w ich trakcie, gdzie bukmacherzy będą korygować wartości medalowe wraz, z miejmy nadzieję, że każdym zdobytym przez Polskę medalem.

Zakłady długoterminowe

Wyjątkowym “wzięciem” cieszą się też długoterminiowe zakłady na Olimpiadę Zimową w Pekinie. Dzięki temu jeszcze na kilka dni przed można obstawiać wyniki poszczególnych zawodów, np. Mistrzów Olimpijskich w hokeju na lodzie czy Mistrza Olimpijskiego w skokach narciarskich na dużej skoczni. Zakłady długoterminowe cieszą się zazwyczaj dużymi kursami, bowiem zawierane są na pewien okres przed wydarzeniem. Gracze ryzykują wówczas, bo do końca nie wiedzą, jaką formę przywiózł do Pekinu ich faworyt czy faworyci.

Zakłady na poszczególne wydarzenia

Teoretycznie najbardziej proste są zakłady na ZIO Pekin 2022, dotyczące konkretnych wydarzeń. Można je zawierać tuż przed zawodami, a nawet w ich trakcie, dzięki zakładom live. Wówczas gracz ma najwięcej czasu na analizę czy przyjrzenie się wynikom treningów, kwalifikacji czy poprzednich meczy, w przypadku sportów drużynowych, jak np. hokej na lodzie.

olimpiada zimowa 2022

Jak ustalane są na ZIO 2022 kursy na faworytów i nie tylko?

Bukmacherzy w Polsce prezentują kursy w formacie dziesiętnym, np. 1.20. Co oznacza, że stawiając 10 złotych, wygrasz 12 złotych (kurs x stawka). Oczywiście od wygranej należy odliczyć jeszcze podatek bukmacherski, który wynosi 12%.

Jak można odczytywać kursy na ZIO 2022? Im kurs niższy, tym w oczach bukmachera istnieje większa szansa, że takie zdarzenie ma szansę zainstnieć. Dlatego też najwięksi faworyci mają najniższe kursy. W przypadku krajów czy zawodników skazanych na pożarcie, kursy sięgają wartości dwucyfrowych, a nawet trzycyfrowych. Gracze starają się z tego korzystać, szukając za niską stawkę niespodzianek, które przecież są częstym elementem Igrzysk.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 – kiedy?

24. Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie. Olimpiada rozpocznie się 4 lutego i potrwa aż do 20 lutego 2022 roku. Polscy kibice liczą nie tylko na gigantyczne emocje, ale też na wspaniałe sukcesy biało-czerwonych sportowców. Z okazji ZIO 2022 rośnie też zainteresowanie zakładami bukmacherskimi. Obstawiać można praktycznie wszystkie wydarzenia, które rozegrywają się na olimpijskich arenach. W naszym tekście przyjrzymy się nie tylko bukmacherom, ale też najważniejszym sportom i faworytom Zimowej Olimpiady.

Sporty na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022 – kalendarz

ZIO Pekin 2022 przyniosą nam rywalizację w następujących dyscyplinach. Oczy polskich kibiców skierowane są szczególnie na skoki narciarskie, łyżwiarstwo szybkie oraz short track. To właśnie tam mamy nasze największe nadzieje medalowe.

 • Biathlon (5-19 lutego)
 • Biegi narciarskie (5-20 lutego)
 • Bobsleje (13-20 lutego)
 • Curling (2-20 lutego)
 • Hokej na lodzie (3-20 lutego)
 • Kombinacja norweska (9-17 lutego)
 • Łyżwarstwo figurowe (4-20 lutego)
 • Łyżwiarstwo szybkie (5-19 lutego)
 • Narciarstwo aplejskie (6-19 lutego)
 • Narciarstwo dowolne (3-19 lutego)
 • Saneczkarstwo (5-10 lutego)
 • Short track (5-16 lutego)
 • Skeleton (10-12 lutego)
 • Skoki narciarskie (5-14 lutego)
 • Snowboarding (5-15 lutego)

Ceremonia otwarcia ZIO 2022 w Pekinie odbędzie się 4 lutego, a ceremonia zamknięcia 20 lutego 2022 roku.

Które kraje są faworytami w Pekinie?

Co tu dużo ukrywać, Polska na Zimowych Igrzyskach nie jest zaliczana do grona faworytów. Zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa w klasyfikacji medalowej w Pekinie jest Norwegia. To reprezentacja, która wygrała klasyfikację medalową także podczas poprzedniej Olimpiady w Pjongczangu. Kurs na Pekin 2022 na Norwegię ledwo co przekracza złotówkę. Nie ma się co temu dziwić, bowiem nie od dziś Norwegia uważana jest za królową zimowych sportów. Na drugim miejscu w gronie faworytów znajdują się Niemcy. Spore szanse, zdaniem zakładów bukmacherskich, żeby zamieszać w klasyfikacji medalowej mają też takie reprezentacje, jak Rosja, Kanada czy Stany Zjednoczone. Nieco mniejsze szanse daje się Chinom, a eksperci zupełnie nie wierzą, że na czołowych miejscach klasyfikacji medalowej może uplasować się Polska.

pekin 2022

My wbrew temu co sądzą eksperci, liczymy, że ZIO 2022 w wykonaniu biało-czerwonych nas miło zaskoczy. Kto spodziewał się niegdyś złotego medalu olimpijskiego Zbigniewa Bródki? I tym razem liczmy, na objawienie nowych gwiazd polskiego sportu zimowego, ale też dobry występ tych, którym ostatnio nie wiodło się najlepiej, a więc chociażby Kamila Stocha czy Piotra Żyły. Nie chce nam się wierzyć, że nasze Orły zapomniały, jak się skacze.

FAQ

 • Gdzie oglądać Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022?

Transmisje z Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 znajdziesz na kanałach TVP – TVP 1, TVP 2, TVP Sport oraz na stronie i w aplikacji mobilnej.

 • Kiedy rozpoczyna się Olimpiada Zimowa 2022?

Ceremonia otwarcia 4 lutego 2022 roku.

 • Który to najlepszy na Igrzyska Olimpijskie bukmacher?

Na Zimowe Igrzyska Olimpijskie kursy i zakłady godne uwagi znajdziesz m.in. w Betclic, STS, Fortunie i BetFan. Sprawdź bonusy bukmacherskie na Pekin 2022 w naszym tekście.