Australian Open 2023: Carlos Alcaraz wypada z turnieju!

Australian Open 2023 kto nie zagra

Hiszpan Carlos Alcaraz, który jest liderem światowego rankingu ATP, potwierdził, że nie wystąpi na Australian Open 2023. Wszystko jest spowodowane kontuzją.

Carlos Alcaraz nie zagra na Australian Open 2023

Alcaraz przekazał tę smutną wieść za pośrednictwem swojego oficjalnego konta w social mediach. Australian Open 2023 rozpocznie się już 16 stycznia 2023, a Hiszpana wykluczyła kontuzja nogi.

“Doznałem kontuzji przez przypadkowy i nienaturalny ruch podczas treningu. Tym razem to mięsień półbłoniasty prawej nogi” – poinformował 19-letni Alcaraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Carlos Alcaraz pieczołowicie przygotowywał się do Australian Open 2023. Patrzy jednak z optymizmem w przyszłość. Hiszpan jest objawieniem zeszłego sezonu, kiedy wygrał US Open oraz wskoczył na szczyt rankingu ATP. Co ciekawe, kolejny raz na Australian Open dojdzie do sytuacji bez precedensu. Drugi rok z rzędu w Melbourne zabraknie bowiem lidera rankingu. Przed rokiem AO opuścił Novak Djoković, który nie został dopuszczony do australijskiego Wielkiego Szlema z powodu odmowy szczepienia.