Avia Świdnik z awansem do TAURON 1. Ligi!

Avia Świdnik z awansem do TAURON 1. Ligi!

Wielkie emocje czekają kibiców lubelskiej siatkówki w przyszłym sezonie TAURON 1. Ligi. Do grona pierwszoligowców dołączyła Avia Świdnik. W związku z tym czekają nas I-ligowe derby Lubelszczyzny, ponieważ w nadchodzących rozgrywkach o awans do PlusLigi powalczy również LUK Politechnika Lublin.

Już od dłuższego czasu było wiadomo, że w związku z przedwczesnym przerwaniem rozgrywek II ligi siatkarzy, Avia Świdnik dostała możliwość ubiegania się o awans na zaplecze PlusLigi. Jednak, aż do dzisiaj nie było pewne, czy klub ze Świdnika przejdzie audyt zlecony przez siatkarskie władze. Cała sprawa zakończyła się pozytywnie dla zespołu żółto-niebieskich, który z pełnym rozmachem może wziąć się za budowanie kadry na przyszły sezon I-ligowych rozgrywek.

Jestem ogromnie zadowolony i jednocześnie dumny, że po wielu latach drużyna Avii Świdnik wraca do rozgrywek I ligi mężczyzn w piłce siatkowej. Taki cel stawialiśmy sobie przed rozpoczęciem sezonu. Właściwa koncepcja budowania drużyny w porozumieniu z trenerem Witoldem Chwastyniakiem, ciężka praca zawodników oraz całego sztabu szkoleniowego, wsparcie finansowe naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy, że byli z nami przez cały sezon w walce o upragniony cel, a także nasi wspaniali kibice na trybunach – to wszystko sprawiło, że dziś możemy cieszyć się z awansu. To wspaniała wiadomość nie tylko dla klubu, ale przede wszystkim dla całej świdnickiej społeczności związanej z siatkówką. Świdnik ze względu na swoje wspaniałe tradycje siatkarskie zasługuje na I ligę. W związku z tym, że na decyzję przyszło nam czekać bardzo długo, nikt w klubie nie myśli teraz o świętowaniu, na to zawsze znajdziemy odpowiedni czas. Obecnie najważniejsze zadanie, jakie stoi przed nami, to intensyfikacja działań na rynku transferowym związanych z kompletowaniem kadry na przyszły sezon. Nie ukrywam, że zwłoka z podjęciem decyzji o otrzymaniu promocji do I ligi w znaczący sposób ograniczała naszą aktywność w tej materii, lecz nie załamujemy rąk i bierzemy się ostro do pracy, tak aby zbudować kadrę, która będzie miała odpowiednią jakość sportową w nadchodzących rozgrywkach – powiedział za pośrednictwem klubowych mediów prezes klubu ze Świdnika Radosław Szczerba.

fot. MKS Avia Świdnik (archiwum)