Euro 2021 Polska typy – pierwszorzędne prognozy na mecze Biało-Czerwonych!

Euro 2021 Polska typy – pierwszorzędne prognozy na mecze Biało-Czerwonych!

Biało-czerwone to barwy niezwyciężone! Jak długo na mistrzostwach Europy będziemy mogli intonować tę przyśpiewkę? Czy nasi kadrowicze wyjdą z grupy, a jeżeli tak, to gdzie się zatrzymają? Pytań w związku z Euro jest mnóstwo, więc przyszedł czas na analizę i prognozy dotyczące występów Roberta Lewandowskiego i spółki.

Euro 2021 Polska typy. Jak poradzą sobie nasi reprezentanci?

Choć mistrzostwa pozostały (oficjalnie) pod nazwą euro 2020, to wielu kibiców woli je nazywać zgodnie z rzeczywistością, czyli z uwzględnieniem roku, w którym faktycznie się odbywają. Niezmienna pozostaje jednak chęć fanów nad Wisła do oglądania piłki na najwyższym poziomie, a w szczególności do cieszenia się grą naszej repry. Eksperckie euro 2021 predykcje również dają nadzieję na dobry wynik naszych Orłów. Przeanalizowaliśmy, jak mogą wyglądać najciekawsze mecze i prezentujemy Wam Euro 2021 Polska typy! Miłej lektury.

Euro 2021 typy na Polskę Nasza prognoza Kurs* Bukmacher Sprawdź się!
Polska – Słowacja. Obie drużyny strzelą gola Tak 2.07 LV BET Graj tutaj!
Hiszpania – Polska. Dokładny wynik 2:0 6.80 Betclic Graj tutaj!
Szwecja – Polska. Bramki nieparzyste/parzyste Nieparzyste 2.00 PZBuk Graj tutaj!

*Euro 2021 Polska typy bukmacherskie, które widzisz powyżej to nasze prognozy z wykorzystaniem kursów aktualnych w dniu publikacji. Pamiętaj jednak, że mogą one ulec zmianie, stąd warto sprawdzić ich aktualność przed postawieniem kuponu.

Jak szło nam na mistrzostwach Europy?

Zanim przyjdzie pora na Euro 2021 Polska typy, warto powspominać, jak to dawniej bywało z występami naszej kadry na mistrzostwach Europy. Historia często lubi zataczać koło, a euro 2021 predykcje warto opierać na wnioskach z przeszłości. Przygotowaliśmy krótki przegląd wzlotów i upadków biało-czerwonej ekipy, choć trzeba przyznać, że tych drugich było dotychczas więcej.

2008. Austriackie ściany

Dotychczas trzykrotnie mieliśmy okazję zaprezentować się czołówce Starego Kontynentu. W 2008 roku jechaliśmy na pierwsze Euro z wielkimi nadziejami. Sukces miał zapewnić doświadczony holenderski trener Leo Beenhakker, niegdyś opiekun samego Realu Madryt (trzy mistrzostwa Hiszpanii). Mimo udanych eliminacji (pierwsze miejsce w grupie A. przed Portugalią) turniej okazał się klapą. Największa gwiazda w naszych szeregach, czyli Ebi Smolarek, nie mógł rozwinąć skrzydeł. Zaczęło się od wymownej porażki z Niemcami (0:2) po dwóch trafieniach Lukasa Podolskiego, potem przyszedł niefortunny mecz ze współgospodarzami turnieju – Austriakami. Mimo że przez długi czas prowadziliśmy dzięki bramce Rogera Guerreiro, to w samej końcówce po mocno wątpliwym rzucie karnym wyrównał Ivica Vastić. Polscy kibice do dziś mają w niewdzięcznej pamięci ówczesnego arbitra zawodów Anglika Howarda Webba. Wielu obserwatorów tamtego spotkania sądziło, że Webb forował gospodarzy przez cały mecz, ale jak to się mawia – gospodarzom pomagają nawet ściany. Czarę goryczy przelała porażka 0:1 z Chorwatami, Polacy mogli pakować walizki i tylko nieliczni kadrowicze opuścili Klagenfurt z podniesionym czołem. Mowa tu przede wszystkim o Arturze Borucu. Zawodnik Legii rozegrał kapitalne mecze przeciwko Austriakom i Niemcom, wielokrotnie ratując nasz zespół przed dotkliwszymi porażkami.

2012. Czeski mur

Cztery lata później czekała nas impreza szczególnie ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, Euro 2012 organizowaliśmy wraz z Ukraińcami, a po drugie przystępowaliśmy do rozgrywek z Robertem Lewandowskim w składzie. Nad całym projektem czuwał Franciszek Smuda, opromieniony dobrym okresem w Lechu Poznań (Puchar Polski, pamiętny awans do 1/16 finału Pucharu EUFA). Franz zaprowadził swoje porządki w kadrze. Czołową rolę odgrywały m.in. farbowane lisy, czyli zawodnicy, którzy wcześniej grywali dla innych kadr młodzieżowych czy juniorskich. Damien Perquis i Ludovic Obraniak reprezentowali barwy Francji, a Sebastian Boenisch i Eugen Polanski barwy Niemiec. Eksperyment się nie powiódł. W pierwszym meczu przy dużym szczęściu zremisowaliśmy z Grekami 1:1. Czerwo w 69 minucie obejrzał Wojtek Szczęsny, a chwilę później w jego miejsce do bramki wskoczył Przemysław Tytoń i wybronił jedenastkę strzelaną przez Georgiosa Karagounisa. Kolejny mecz, czyli święta wojna z Rosjanami, również zakończył się podziałem punktów (1:1). Na osłodę kibice zobaczyli piękne trafienie Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan kadry kropnął na tyle silnie i precyzyjnie, że Wiaczesław Małafiejew mógł się tylko wyciągnąć jak długi, ale o obronie uderzenia nie było mowy. Ostatnim akcentem mistrzostw była dla Polaków bezbarwna porażka 0:1 z Czechami, gdzie praktycznie nic nam nie wychodziło. Sytuacji stworzyliśmy co niemiara, ale brakowało skuteczności. Gol Petra Jiracka z 72. minuty wywindował naszych sąsiadów do ćwierćfinału, bo później biliśmy już tylko głową w mur. Franciszek Smuda stanął w ogniu krytyki za nietrafione powołania i kiepską taktykę prezentowaną przez zespół.

Euro 2021 Polska typy

2016. Portugalska nieuczciwość

Najbardziej udane okazały się mistrzostwa sprzed pięciu lat w wykonaniu kadry Adama Nawałki. Na dobry początek ograliśmy Irlandczyków z Północy 1:0 po golu Arka Milika, ale tego można było się spodziewać. Przyjemną niespodzianką był za to bezbramkowy remis w meczu z Niemcami, który utorował nam drogę do awansu. Wystarczyło postawić kropkę nad i. Paradoksalnie zagraliśmy najgorsze zawody przeciwko Ukraińcom, ale i tak wygraliśmy po golu Kuby Błaszczykowskiego (świetna dyspozycja w całym turnieju). Błaszczu stał się bohaterem narodowym, ale to nie był ostatni raz, gdy wzbudził emocje w narodzie. W 1/8 finału zagraliśmy męczące spotkanie ze Szwajcarami. Do bramki rywali znów trafił Kuba, ale na tego gola genialnym uderzeniem nożycami odpowiedział Xherdan Shaqiri. Później to trafienie znalazło się na trzecim miejscu w plebiscycie najładniejszych bramek sezonu 2015/2016. Wątpliwe, by cieszyło to Shaqiriego, bo Polacy finalnie okazali się wtedy lepsi. Dogrywka nie przyniosła zwycięzcy, a w serii rzutów karnych pomylił się Granit Xhaka i wygraliśmy 5:4. Bardzo podobnie układał się mecz ćwierćfinałowy z Portugalią. Już w drugiej minucie Robert Lewandowski pokazał swój kunszt i sprytnym strzałem pokonał Ruiego Patricio. Wyrównał Renato Sanches – portugalska perełka i odkrycie turnieju. Dogrywka znów okazała się do niczego nieprzydatna, a w konkursie jedenastek pomylił się Błaszczu. Choć Patricio wyszedł za linię bramkową, nim nasz gracz oddał strzał, to sędzia Felix Brych nie dopatrzył się złamania przepisów. I tak z wielkiego bohatera dzisiejszy zawodnik Wisły stał się niezamierzonym autorem pożegnania z Euro. Nawet najbardziej spektakularne euro 2021 predykcje nie zakładały takiego scenariusza. Jednak ogółem dorobek kadry został ciepło przyjęty w kraju, a Adam Nawałka wkroczył do wąskiego grona selekcjonerów, którzy nie zostali zbesztani po wielkim turnieju.

Turniej Gospodarz/-e Wynik reprezentacji Polski Selekcjoner Najlepszy polski zawodnik
Euro 2008 Austria/Szwajcaria 4 miejsce w grupie B. (0-1-2) Leo Beenhakker Artur Boruc (8.30/10)**
Euro 2012 Polska/Ukraina 4 miejsce w grupie A. (0-2-1) Franciszek Smuda Jakub Błaszczykowski (7.24/10)***
Euro 2016 Francja Ćwierćfinał (2-3-0) Adam Nawałka Jakub Błaszczykowski (7.66/10)***

**Według statystyk IGN Enetrtainment.

***Według statystyk WhoScored COM.

Euro 2021 Polska typy bukmacherskie. Jak wygląda oferta buków na Biało-Czerwonych?

Znamy już historię występów Orłów na Euro, więc czas spojrzeć w przyszłość. Zebraliśmy kursy na mecze grupy E. z najbardziej cenionych zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Oto, jak się one przedstawiają. Co sądzisz? Czy na euro 2021 polska osiągnie sukces?

Euro 2021 Polska typy Betclic (kursy****) LV BET  

PZBuk

 

Polska – Słowacja (14.06/Petersburg) 1.78 – 3.50 – 4.60 1.77 – 3.40 – 5.30 1.76 – 3.40 – 5.25

 

Hiszpania – Polska (19.06/Sewilla) 1.47 – 4.40 – 6.60 1.45 – 4.50 – 7.25 1.43 – 4.60 – 7.00

 

Szwecja – Polska (23.06/Petersburg) 2.70 – 3.15 – 2.70 2.65 – 3.15 – 2.85 2.65 – 3.15 – 2.85

 

****Kursy na euro 2020 mogą się zmienić w każdej chwili. Przed skorzystaniem z oferty, sprawdź je uważnie.

Z przedstawionej tabeli jasno wynika, że to LV BET proponuje najlepsze kursy na spotkania Polaków. Ale oferta Betclic czy PZBuk nie wygląda dużo gorzej. Da się zauważyć, że w meczu ze Słowakami jesteśmy wyraźnym faworytem, zaś Hiszpanie powinni być poza naszym zasięgiem. Najciekawsze jest zdanie analityków odnośnie spotkania ze Szwedami. LV BET i PZBuk są zgodne i oferują nieco mniejszy kurs na Biało-Czerwonych!

Najlepsze prognozy bukmacherskie na mecze Polaków

Najwyższy czas przyjrzeć się każdemu sprawdzianowi Polaków z bliska. Co czeka naszych reprezentantów? Spójrz na nasze Euro 2021 Polska typy.

Polska – Słowacja. Obie drużyny strzelą gola: Tak, kurs 2.07

Hiszpania – Polska. Dokładny wynik: 2:0, kurs 6.80

Szwecja – Polska. Bramki nieparzyste/parzyste: Nieparzyste, kurs 2.00

Oto nasze Euro 2021 Polska prognozy. Skąd tak odważne typy? Przeczytaj naszą argumentację.

Polska – Słowacja. Obie drużyny strzelą gola: Tak

Oba zespoły zdobywały gole w 14. z 18. meczów w swoich grupach eliminacyjnych, ale przytrafiały im się także wpadki w obronie. Szczególnie niepewną w swoich poczynaniach defensywą dysponują Słowacy. Z drugiej strony podopieczni Stefana Tarkovicia potrafią ukąsić w ofensywie, stąd w meczach z rywalami o podobnym potencjale często padały gole z obu stron. Dowodem są mecze z Rosją, Irlandią Północną, Izraelem, Czechami czy Słowacją. Jeśli wierzyć słowom Paulo Sousy, również nasza gra powinna być bardziej otwarta niż za czasów Adama Nawałki, a to może skutkować częstszą stratą goli niż na Euro 2016.

Hiszpania – Szwecja. Dokładny wynik: 2:0

Kursy oferowane przez bukmacherów na dokładny wynik zawsze są ogromne. Stąd współczynnik 6.80 z oferty Betclic na zwycięstwo Hiszpanów 2:0 musi budzić respekt każdego gracza. Wydaje się jednak, że o ile nie będziemy w stanie naruszyć dobrze sprawującej się na turniejach rangi mistrzowskiej defensywy przeciwników, o tyle sami rywale nie powinni zanadto forsować tempa. Powinno się więc skończyć nieznaczną victorią drużyny Luisa Enrique. Siła La Rojy i atut w postaci gry u siebie to zbyt dużo na naszą kadrę.

Szwecja – Polska. Bramki nieparzyste/parzyste: Nieparzyste

W bogatej historii szwedzko-polskich starć już dziewięciokrotnie padał wynik z nieparzystą liczbą bramek. Euro 2021 Polska typy czasem wymagają pewnego szaleństwa, a w tym przypadku szanse powodzenia wynoszą pół na pół przy kursie 2.00 oferowanym przez PZBuk. Pięć z ostatnich 10. meczów Polaków i siedem z ostatnich 10. meczów Szwedów przynosiło nieparzysty rezultat. Jak będzie w ostatnim meczu grupowym? Jakie są Twoje euro 2021 predykcje? To musi być zacięte spotkanie, bo obie drużyny najpewniej zachowają szansę na awans. O wszystkim może więc zdecydować jedna bramka!

Najczęściej zadawane pytania na temat Euro 2021 typy na Polskę

Gdzie szukać oferty powitalnej bukmacherów na Euro?

Sprawdź strony internetowe zakładów bukmacherskich. Każdy z nich przygotował atrakcyjne bonusy nie tylko dla nowych, ale też dla stałych graczy.

Kto oferuje najwyższe kursy na mecze Polaków?

Z naszej analizy wynika, że pod tym względem najlepiej radzi sobie LV BET, ale marki takie jak Betclic czy PZBuk nie pozostają w tyle. Wybór należy do Ciebie!

Jak przedstawiają się Euro 2021 Polska prognozy?

Eksperci są zgodni, że powinniśmy bez problemu wyjść z grupy! A co przyniesie faza pucharowa – zobaczymy.

Gdzie Polacy zagrają swoje mecze?

Arenami zmagań drużyny Sousy będą Sankt Petersburg (Saint Petersburg Stadium) oraz Sewilla (Stadium La Cartuja). Jak wiadomo na euro 2021 polska reprezentacja jedzie w roli kandydata do wyjścia z grupy, więc obie lokalizacje powinny okazać się szczęśliwe.

Kto będzie największą gwiazdą Biało-Czerwonych?

Bezsprzecznie najlepszy piłkarz świata, czyli Robert Lewandowski. Ale są też inni. Genialny sezon w Napoli ma za sobą Piotr Zieliński, a formą imponował także powracający z piłkarskiego niebytu Arkadiusz Milik, który szalał na francuskich boiskach w barwach Olympique de Marseille.