Polska – Albania typy i kursy (eliminacje Euro 2024)

Zmazanie plamy po fatalnym występie przeciwko Czechom musi być nadrzędnym celem Biało-czerwonych w poniedziałkowym meczu na PGE Narodowym. Jaki przebieg może mieć to starcie? Sprawdźcie Polska – Albania typy oraz kilka słów analizy.

Polska – Albania typy i przewidywania

Nawet najwięksi pesymiści nie byli chyba w stanie przewidzieć takiego przebiegu piątkowej rywalizacji z Czechami. W potyczce z naszymi południowymi sąsiadami nie zagrało właściwie nic. Ciężko tak naprawdę stwierdzić, czy była to np. wina złego doboru taktyki przez trenera, czy może po prostu taki poziom prezentują na ten moment nasi zawodnicy. Jedno jest aczkolwiek pewne. Z Albanią musimy zaprezentować się o niebo lepiej. W innym wypadku już na starcie eliminacji maksymalnie skomplikujemy sobie kwestię ewentualnego awansu. A w tym akurat jesteśmy jak wiadomo mistrzami.

polska-albania-typy

Nazwanie reprezentacyjnej obrony szczelną i zwartą formacją byłoby sporym nadużyciem. Czesi momentami robili z naszą defensywą co chcieli. Podopieczni Sylvinho takiej swobody już raczej mieć nie będą, jednak Polska – Albania typy na bramki każdej ze stron pojedynku mają naszym skromnym zdaniem swoje zdecydowane uzasadnienie.

Jak na razie pomiędzy bajki można sobie włożyć także rozprawki na temat defensywnego stylu gry reprezentacji Polski. Jakoś nie chce nam się wierzyć, że Fernando Santos po tej lekcji futbolu od Czeskich Lwów rozkaże swoim piłkarzom spróbować szybko zdobyć bramkę przeciwko Albanii i następnie murować bramkę aż do końcowego gwizdka sędziego. Dużo bardziej prawdopodobna wydaje się szybka i otwarta batalia z liczną wymianą ciosów.

Liczymy więc, że widzowie zgromadzeni na stołecznym obiekcie będą świadkami przynajmniej trzech trafień. Oby tylko o jedno więcej znalazło się ostatecznie na koncie Lewego i spółki. W innym wypadku może się zrobić naprawdę gorąco.

Polska – Albania bonusy bukmacherskie

Chcesz postawić na mecz Polska – Albania zakłady? Sprawdź najnowsze promocje bukmacherskie:

Polska – Albania ostatnie wyniki

Po sensacyjnej porażce z Czechami seria kolejnych spotkań bez zwycięstwa w przypadku Biało-czerwonych przedłużyła się do trzech meczów. Nieco korzystniejszym bilansem mogą pochwalić się Albańczycy, którzy w listopadowym meczu towarzyskim pokonali Armenię. Od tamtej pory nie rozegrali jednak żadnego oficjalnego starcia, tak więc ich aktualna dyspozycja jest w zasadzie wielką niewiadomą. Rodzi się zatem dość dużo znaków zapytania, na które odpowiedź poznamy już lada moment.

Ostatnie mecze Polski

  • Czechy – Polska 3:1
  • Francja – Polska 3:1
  • Polska – Argentyna 0:2

Ostatnie mecze Albanii

  • Albania – Armenia 2:0
  • Albania – Włochy 1:3
  • Katar – Albania 1:0

Polska – Albania bezpośrednie mecze

  • Albania – Polska 0:1
  • Polska – Albania 4:1
  • Polska – Albania 1:0

Mimo iż to Polacy mogą pochwalić się dużo lepszym bilansem bezpośrednich starć, to lekceważenie popularnych Czerwono-czarnych byłoby działaniem niezbyt rozsądnym. Gracze z Półwyspu Bałkańskiego znani są wszem i wobec ze swojej ofiarności i często także brutalności, co zapewne będą starali się po raz kolejny udowodnić. Nawet chwila nieuwagi może się zatem skończyć dla nas wstydliwym wynikiem, a tych po starciu z Czechami mamy już zdecydowanie dosyć.

Przewidywany skład Polski na mecz z Albanią

Po kiepskim meczu z Czechami zmiany są w zasadzie nieuniknione. Oto jak zdaniem Romana Kołtonia będzie zatem przedstawiał się skład naszych Orłów na starcie z ekipą Czerwono-czarnych:

Szczęsny – Frankowski – Dawidowicz – Salamon – Zalewski – Zieliński – Linetty – Skóraś – Kamiński – Lewandowski – Świderski

Polska – Albania kursy bukmacherskie

Po sekcji Polska – Albania typy czas poznać kursy bukmacherskie na omawiane starcie. Tym razem pochodzą one wprost z oferty Betfan:

Gdzie oglądać Polska – Albania? Transmisja

Relację na żywo z tego pojedynku przeprowadzą stacje TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport Premium 1. Transmisja internetowa będzie natomiast dostępna na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji TVP Sport oraz na platformie Polsat Box Go. Zastanawiacie się, o której Polska – Albania? Start spotkania zaplanowano na godz. 20:45 w dniu 27 marca 2023 roku.