Pierwsza połowa nie wystarczyła Hetmanowi

Pierwsza połowa nie wystarczyła Hetmanowi

Wynikiem 5:1 dla gospodarzy zakończyło się spotkanie w Dębicy, w którym miejscowa Wisłoka podejmowała Hetmana Zamość. Drużyna z Zamościa po pierwszej połowie prowadziła 1:0 dzięki bramce Rafała Kruczkowskiego, jednak ostatecznie biało-zielono-czerwoni osłabieni czerwonymi kartkami dla Mikołaja Grzędy i Dawida Rosiaka ulegli rywalom aż 1:5. Dla Hetmana przegrana w Dębicy była jedenastą porażką w tym sezonie zmagań grupy IV III ligi. – W pierwszej połowie mieliśmy plan, który wykonywaliśmy bardzo dobrze. Broniliśmy się, graliśmy z kontry i właśnie po jednym z kontrataków strzeliliśmy gola. Nic nie wskazywało na to, że coś się zmieni. W drugiej części błąd sędziów kosztował nas pierwszą bramkę, a później sami jesteśmy sobie winni. Czerwona kartka dla Dawida Rosiaka za dyskusję to dla nas zagadka. Druga połowa jeszcze dobrze się nie rozpoczęła, a my graliśmy w dziesiątkę i straciliśmy dwie gole. Gdybyśmy po przerwie zaprezentowali się tak jak w pierwszej połowie, to cieszylibyśmy się z punktów. Ten mecz to dobra nauka dla młodych chłopaków z naszego zespołu – podsumowuje szkoleniowiec Hetmana Jarosław Czarniecki.

NASTĘPNA KOLEJKA 

W następnej kolejce Wisłoka Dębica zagra na wyjeździe z Chełmianką Chełm (11 listopada, 13:00). Natomiast Hetman Zamość podejmie Lewart Lubartów (11 listopada, 13:00).

Wisłoka Dębica – Hetman Zamość 5:1 (0:1)
Bramki: Dariusz Kamiński 50′, Damian Łanucha 63′, Sebastian Pawlak 68′, Łukasz Siedlik 84′, Paweł Szatała 88′ (bramka samobójcza) – Rafał Kruczkowski 21′

Wisłoka: Libera – Partyka (89′ Potyrała), Król, Remut (46′ Fedan) – Rębisz (83′ Kogut), Łanucha, Mazur, Sojda (83′ Zygmunt) – Pawlak, Kamiński (79′ Palonek), Siedlik.

Hetman: Rosiak – Jaroszyński (75′ Jamroż), Myszka, Szatała, Gierowski – Ozçifci (62′ Gibki), Turczyn (75′ Polak), Pupeć (75′ Wolanin), Dajos (70′ Grzęda), Pokrywka – Kruczkowski.

Żółte kartki: Patryk Zygmunt – Piotr Dajos, Damian Pupeć, Rafał Turczyn, Jakub Jaroszyński*
Czerwone kartki: Dawid Rosiak 60′ (za dyskusję z sędzią), Mikołaj Grzęda 90+4′ (za dyskusję z sędzią)
Niewykorzystany rzut karny: Dariusz Kamiński 59′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Gerard Gawron (Mielec).

*ponadto żółtymi kartkami zostali ukarani trener Wisłoki Dariusz Kantor i trener Hetmana Jarosław Czarniecki

fot. Hetman Zamość (archiwum)