Polska – Francja typy i kursy bukmacherskie (14.05.2024)

Pora na kolejny mecz mistrzostw świata w hokeju z udziałem reprezentacji Polski. Tym razem biało-czerwoni zagrają z reprezentacją Francji. Poniżej przedstawiam Polska – Francja typy na to spotkanie.

Polska – Francja typy bukmacherskie

Na wstępie chciałbym przeanalizować Polska – Francja typy na pojedynek w Ostrawie. Przede wszystkim uważam, że wygrają Francuzi. Na uwadze mam tutaj postawę tych dwóch ekip w poprzednich spotkaniach MŚ.

Polska - Francja typy

Co prawda oba te mecze zostały przez nie przegrane, ale mimo to twierdzę, że większy potencjał drzemie we Francuzach. Z pewnością zrobią wszystko, by potwierdzić to na boisku.

Jednocześnie uważam, że podczas tego starcia padnie co najmniej pięć goli. Skąd taka prognoza? Tutaj na uwadze mam kwestię tego, że w dotychczasowych mundialowych starciach Polaków padało odpowiednio 9 i 6 goli – w obu przypadkach wspomniana granica została więc przekroczona.

Nadchodzące spotkanie grupowe na mistrzostwach świata w hokeju, gdzie Polska zmierzy się z Francją, zapowiada się niezwykle emocjonująco. Mecz odbędzie się w Arena Ostrava, gdzie kibice zobaczą zmagania dwóch ambitnych drużyn na lodzie.

Francja, aby wygrać, musi grać konsekwentnie i skupić się na utrzymaniu taktycznej dyscypliny – wszystko po to, by wykorzystać swoje doświadczenie. Z kolei Polska powinna skoncentrować się na grze zespołowej i efektywnym wykorzystaniu każdej stworzonej okazji. Tutaj wszystko może być na wagę punktów!

Polska – Francja kursy bukmacherskie

Francja jest uważana za faworyta tego pojedynku, dzięki doświadczeniu międzynarodowemu i zawodnikom występującym w renomowanych ligach europejskich. Drużyna Francji posiada w swoich szeregach graczy o udokumentowanych umiejętnościach, co czyni ich groźnym przeciwnikiem na każdym poziomie rywalizacji.

Kurs na wygraną reprezentacji Polski wynosi 5,20. W przypadku remisu jest to 4,90. Jeżeli chodzi zaś o triumf Francuzów, to tutaj kurs wyznaczony został w granicach 1,53.

Polska – Francja bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Po raz ostatni te dwie drużyny mierzyły się 17 grudnia 2022 roku. Wówczas Polska wygrała 7:4. Prędzej było 3:2 dla Francji i 1:0 dla “Trójkolorowych”.

W dotychczasowych meczach MŚ Polska przegrała ze Szwecją 1:5 i Łotwą 4:5 (4:4), a Francuzi przegrali z Kazachstanem 1:3, ale i z Łotwą 2:3 (2:2).

Gdzie oglądać Polska – Francja? Transmisja i godzina

Spotkanie Polska – Francja zostało przewidziane na 14 maja 2024 roku. Początek rywalizacji zaplanowany został na godzinę 20:20. Na pewno zadzieje się bardzo dużo i emocji nie zabraknie.

Transmisję znajdziesz na kanale Polsat Sport 1. Dostępny będzie także stream online na Polsat Box Go.

Polska, choć nie jest typowana jako faworyt, ma potencjał na sprawienie niespodzianki. Polski zespół, który coraz śmielej poczyna sobie na arenie międzynarodowej, będzie chciał wykorzystać swój entuzjazm i szybkość, aby nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem. Wsparcie kibiców, jakie zawsze towarzyszy polskim drużynom, będzie dodatkowym atutem.