Marcin Bułka zostanie doceniony. Polski bramkarz otrzyma nagrodę!

Marcin Bułka zostanie doceniony. Polski bramkarz otrzyma nagrodę!
Icon Sport

Ten sezon jest świetny dla wielu polskich piłkarzy. Na pewno tak powiedzieć może o swojej grze bramkarz OGC Nice. Idą za tym również wyróżnienia indywidualne. Jak się okazuje, Marcin Bułka zostanie doceniony po zakończeniu bieżących rozgrywek. Reprezentant Biało-Czerwonych otrzyma Złote Rękawice.

Marcin Bułka stał się w tym sezonie jednym z najbardziej wyróżniających się polskich zawodników. Wszedł do podstawowej jedenastki OGC Nice i nie stracił miejsca w składzie przez całe rozgrywki. Forma golkipera została doceniona również w reprezentacji Polski, ponieważ w listopadzie zadebiutował między słupkami naszej kadry. Na marcowe zgrupowanie także się udał.

Marcin Bułka otrzyma Złote Rękawice. To już formalność

Forma polskiego bramkarza wzbudza zachwyt nie tylko wśród polskich kibiców czy ekspertów, ale także u innych zagranicznych klubów. Jak przyznał Marcin Bułka w niedawnej wypowiedzi, w przyszłym sezonie chciałby nadal reprezentować barwy OGC Nice.

Niezależnie od tego, po zakończeniu bieżących rozgrywek Marcin Bułka zostanie doceniony. Na tym etapie nasz golkiper zanotował 17 czystych kont w Ligue 1. Drugi w tym zestawieniu jest Lucas Chevalier, który nie dał się pokonać w 15 spotkaniach. Wiemy jednak, że Polak w tej statystyce nie da się wyprzedzić, ponieważ zostały mu do rozegrania dwa spotkania, a jego rywalowi już tylko jedno.

Dzięki temu wiadomo, że Marcin Bułka otrzyma Złote Rękawice, czyli nagrodę dla bramkarza, który zanotował najwięcej czystych kont w trakcie sezonu Ligue 1. Polak nie da rady jednak wyrównać rekordu wszech czasów. Mike Maignan, Salvatore Sirigu i Vincent Enyama zachowali po 21 spotkania bez straty gola w trakcie jednej kampanii.

Mimo wszystko Polak będzie miał szansę na wyśrubowanie swoich statystyk już w najbliższą w środę. Wtedy to OGC Nice rozegra przedostatnie spotkanie w tym sezonie. Zespół Marcina Bułki podejmie na własnym stadionie mistrza Francji, a więc PSG. Początek tego meczu zaplanowano na 21:00.