Polska – USA typy i kursy bukmacherskie (17.05.2024)

Przed nami kolejny mecz reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w hokeju. Tym razem biało-czerwoni zagrają z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Poniżej Polska – USA typy, z którymi warto się zapoznać.

Polska – USA typy bukmacherskie

Zanim przeanalizuję Polska – USA typy, muszę zwrócić uwagę na fakt, że sama obecność na mistrzostwach świata to duży sukces Polaków. Wiadomo, że wszyscy czekali na jak najlepsze wyniki, ale w przypadku takiej imprezy cieszy tak naprawdę każda bramka autorstwa naszych reprezentantów.

Polska - USA typy

Pora uzasadnić prognozy na pojedynek Polska – USA. Przede wszystkim uważam, że Polacy coś tutaj ukąszą, a więc nie ukończą tego spotkania z zerowym dorobkiem bramkowym. Skąd takie prognozy?  Mają one związek z tym, że Polacy strzelali przynajmniej jednego gola w trzech z czterech pojedynków na mistrzostwach świata w Czechach. 

Jednocześnie stawiam na to, że padnie tu co najmniej siedem bramek. Skąd takie przeczucia? W tym przypadku uwzględniłem fakt, że przynajmniej 7 goli odnotowaliśmy w trzech z czterech meczów Amerykanów na MŚ.

Stany Zjednoczone wejdzie w te zawody jako zdecydowany faworyt. Amerykańska drużyna, znana ze swojej głębi kadrowej i technicznej biegłości, co roku rywalizuje na najwyższym światowym poziomie, co czyni ją jedną z czołowych sił w międzynarodowym hokeju. Polska drużyna, choć mniej utytułowana, z pewnością stawi czoła wyzwaniu i zrobi wszystko, aby sprawić niespodziankę w postaci osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Ten mecz będzie nie tylko próbą umiejętności i taktyki, ale również okazją do zdobycia cennych doświadczeń przez polskich zawodników. Taka lekcja hokeja na lodzie na pewno przyniesie pozytywne efekty w bliższej lub dalszej przyszłości.

Polska – USA kursy bukmacherskie

A jak przedstawiają się kursy bukmacherskie na pojedynek Polska – USA? Kurs na wygraną Polski wynosi aż… 100,00. W przypadku triumfu Stanów Zjednoczonych mnożnik wynosi 1,01. To mówi chyba samo za siebie. Każdy inny wynik niż przekonujący sukces Amerykanów będzie trzeba uznać za ogromną sensację.

Polska – USA bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Po raz ostatni te dwie drużyny spotkały się w 1992 roku. Najpierw było 3:0 dla reprezentacji USA, a następnie ta drużyna narodowa wygrała z Polakami 5:0.

Jak wypadają te ekipy na trwającym mundialu w Czechach? USA ma za sobą m.in. triumf nad Niemcami 6:1 i porażkę po dogrywce ze Słowacją 4:5. Polska natomiast przegrała ze Szwedami 1:5 i z Francją 2:4.

W ostatnich spotkaniach reprezentacja Polski przegrała 0:4 ze Słowacją, zaś Stany Zjednoczone pokonały Francuzów. To spotkanie zakończyło się rezultatem 5:0.

Gdzie oglądać Polska – USA? Transmisja i godzina

Mecz Polska – USA został zaplanowany na 17 maja 2024 roku. Początek spotkania przewidziano na godzinę 20:20.

Oczywiście dostępna będzie transmisja. Mecz zobaczysz na kanale Polsat Sport 1. Stream online znajdziesz zaś na Polsat Box Go.