Huczwa wygrała z Kryształem po koncertowo rozegranej pierwszej połowie

Huczwa wygrała z Kryształem po koncertowo rozegranej pierwszej połowie

Po drugą z rzędu wygraną sięgnęli zawodnicy Huczwy Tyszowce, którzy w wyjazdowym meczu 6. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej pokonali Kryształ Werbkowice 4:2. Natomiast w odwrotnej sytuacji znajdują się podopieczni Piotra Welcza, dla których było to drugie spotkanie po kolei bez zdobyczy punktowej.

Piotr Welcz:

Nie da się wygrać meczu, jeżeli gra się dobrze tylko przez piętnaście minut. Zawaliliśmy totalnie. Wygrał zespół, który był bardziej zdeterminowany i było to w pełni zasłużone zwycięstwo. 


Krzysztof Rysak:

W pierwszej połowie zagraliśmy wręcz koncertowo. Prowadziliśmy 2:0 i byliśmy zespołem bardziej aktywnym z pomysłem na grę. W konsekwencji zdobyliśmy bramki, które nas nie uspokoiły. W przerwie starałem się dotrzeć do zawodników i tłumaczyć, że mecz jeszcze się nie skończył. Niestety, przez pierwsze osiem minut drugiej połowy straciliśmy dwa gole i spotkanie zaczęło się od nowa. Później ponownie weszliśmy w dobry rytm. Doszliśmy do przeciwnika, który nie miał planu na prowadzenie walki z nami i zaczęliśmy po raz kolejny trafiać. Kryształ Werbkowice był groźny do samego końca, szczególnie po stałych fragmentach gry, ale uważam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Kryształ Werbkowice zagra na wyjeździe z Lewartem Lubartów (15 września, 16:00). Natomiast Huczwa Tyszowce podejmie Granit Bychawa (15 września, 15:00)

Kryształ Werbkowice – Huczwa Tyszowce 2:4 (0:2)
Bramki: Michał Luterek 50′, Bartłomiej Reszczyński 53′ – Damian Ziółkowski 29′, Łukasz Mruk 30′, Paweł Wiciejowski 64′, Andrii Boiko 88′

Kryształ: Filipczuk – K. Wołoch, Alokhin, Śmiałko, Luterek (85′ Drewniak) – Reszczyński (70′ Zuchowski), Sas (46′ Łappo), Denkiewicz, Nieradko (75′ A. Wołoch), Dec (46′ Pilipczuk) – Rybka.

Huczwa: Roczniak – Miedźwiedź, Materna, Gilarski, Onkiewicz – Dworak (75′ Posłuszny), Sara, Wiciejowski, Ziółkowski, Mruk (80′ Maziarka) – Boiko (90′ Lis).

Żółte kartki: Sebastian Denkiewicz, Michał Luterek, Stanisław Rybka* – Adam Onkiewicz
Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).

*ponadto żółtą kartką został ukarany trener Piotr Welcz

fot. Kryształ Werbkowice (archiwum)