Łada Biłgoraj będzie musiała uzupełnić kadrę

Łada Biłgoraj będzie musiała uzupełnić kadrę

We wtorek na pierwszym treningu przed sezonem 2019/2020 spotkali się zawodnicy Łady 1945 Biłgoraj. Trener Bartłomiej Kowalik miał do dyspozycji szesnastu graczy. 

W zajęciach nie uczestniczyli m.in. Arkadiusz Czok, Bartłomiej Myszak, Michała Skubis, Janusz Birut i Kamil Hanas, którzy przebywają lub dopiero będą przebywać za granicą i zabraknie ich w letnim okresie przygotowawczym oraz Ivan Oleksiuk. – Przyszłość Ivana w Ładzie Biłgoraj stoi pod znakiem zapytania. Co do reszty nieobecnych, to na razie będziemy musieli sobie radzić bez nich i uzupełnić kadrę tak, żeby być gotowym na pierwszy mecz w lidze – zaznacza szkoleniowiec Łady.

Na treningu nie stawił się także Dmytro Nesterenko, którego nie będzie już w drużynie. – Poza nim nie mam żadnej informacji dotyczącej tego, żeby ktoś nas jeszcze opuścił, choć są zapytania o naszych piłkarzy z innych klubów – dodaje Bartłomiej Kowalik.

Jak wyglądał pierwszy dzień ćwiczeń piłkarzy z Biłgoraja? – Za nami trening ogólnorozwojowy i wprowadzający do kolejnych zajęć, zdecydowanie cięższych. Pojawiły się na nim nowe twarze, w tym juniorzy, ale na razie nie chciałbym podawać żadnych nazwisk. Mam nadzieję, że część z nich zostanie naszymi piłkarzami – kończy trener. W kręgu zainteresowań biało-niebieskich jest środkowy obrońca, boczny pomocnik i napastnik, lecz wszystko będzie uzależnione od tego, kto jeszcze odejdzie z zespołu.

PLAN SPARINGÓW ŁADY 1945 BIŁGORAJ

13.07 – Lewart Lubartów
20.07 – Kryształ Werbkowice
26.07/27.07 – Janowianka Janów Lubelski
31.07 – Sparta Rejowiec Fabryczny
3.08 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
7.08 – Gryf Gmina Zamość.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)