Przełamanie Kryształu w konfrontacji z Kłosem

Przełamanie Kryształu w konfrontacji z Kłosem

Po sześciu porażkach z rzędu zespół Kryształu Werbkowice odniósł zwycięstwo nad Kłosem Chełm, którego zepchnął na ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi lubelskiej. Gola na wagę trzech punktów dla zespołu prowadzonego przez Piotra Welcza strzelił w 90. minucie meczu Adrian Wołoch. 

Robert Tarnowski:

Kryształ Werbkowice wygrał zasłużenie, bo w przekroju całego meczu był drużyną lepszą. Co spotkanie powtarza się ta sama sytuacja, ponieważ znowu straciliśmy bramkę w samej końcówce. Skoro przez dziewięćdziesiąt minut potrafiliśmy bronić się i uniknąć goli, to nawet grając trochę słabiej, powinniśmy ten remis dowieźć do końca. To nie styl był najważniejszy, ale przełamanie, którego dalej nie ma. 


Piotr Welcz:

To kolejny mecz podobny do tych, które już rozgrywaliśmy w tym sezonie. Ponownie stwarzaliśmy sobie kilka stuprocentowych sytuacji i nie wykorzystywaliśmy ich. Udało się jednak w końcówce dopiąć swego i to jest najważniejsze. Z prawej strony boiska rzut wolny wykonywał Patryk Nieradko. Głową na bramkę uderzył Adrian Wołoch, golkiper gospodarzy zdołał co prawda wybić futbolówkę przed siebie, ale Adrian dobił jeszcze piłkę i zapewnił nam trzy punkty. Myślę, że teraz powinno nam się nieco lepiej grać. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Kłos Chełm zagra na wyjeździe z Granitem Bychawa (20 października, 15:00). Natomiast Kryształ Werbkowice także w wyjazdowym meczu zmierzy się z Victorią Żmudź (19 października, 14:00).

Kłos Chełm – Kryształ Werbkowice 0:1 (0:0)
Bramka: Adrian Wołoch 90′

Kłos: Skuczyński – Fornal, E. Poznański (87′ P. Poznański), Kowalski, Daw. Stepaniuk – Rak (30′ Kamola), Flis, Bala, Grądz (55′ Jabłoński), Bereda (63′ Wyrostek) – Drzewicki (63′ Gierczak).

Kryształ: Stachyra – Wójtowicz, Śmiałko, Luterek, K. Wołoch – Zuchowski (70′ Łappo), Denkiewicz (75′ Sas), Borys (80′ Nieradko), Rybka (70′ Alokhin), Omański (60′ A. Wołoch) – Reszczyński.

Żółte kartki: Dawid Stepaniuk x2, Kazimierz Bala – Sebastian Denkiewicz, Michał Luterek
Czerwona kartka:
Dawid Stepaniuk 90+4′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).

fot. Kryształ Werbkowice (archiwum)