Mundial 2022 1/4 finału: kiedy ćwierćfinały Mistrzostw Świata?

Mundial 2022 1/4 finału

Jesteśmy już o krok od strefy medalowej Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej. Przed nami 1/4 finału. Kiedy mecze i kto w nich gra? Zapoznaj się ze szczegółami.

Kiedy mecze 1/4 finału? Mundial ćwierćfinały

Oto lista meczów ćwierćfinałowych na Mistrzostwach Świata 2022. Przyznasz, że pary 1/4 finału wyglądają okazale i duże emocje są gwarantowane?

  • Chorwacja – Brazylia (9 grudnia, 16:00)
  • Holandia – Argentyna (9 grudnia, 20:00)
  • Maroko – Portugalia (10 grudnia, 16:00)
  • Anglia – Francja (10 grudnia, 20:00)

Mecze 1/4 finału Mundialu 2022 rozpoczną się już 9 grudnia. Wówczas będziemy świadkami dwóch pojedynków. Najpierw o 16:00 na boisko wybiegną reprezentacje Chorwacji i Brazylii, a o 20:00 zmierzą się Holendrzy i Argentyńczycy. Dzień później, a więc 10 grudnia, będziemy świadkami starcia Maroka z Portugalią, a później Anglii z Francją.

Mundial 2022 1/4 finału

Zapoznaj się z krótkim wstępem do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata 2022. Wiesz już kiedy mecze 1/4 finału, a sprawdź, kto w nich ma największą szansę.

Chorwacja – Brazylia

Chorwaci sporo musieli się natrudzić, żeby awansować do ćwierćfinału Mistrzostw Świata 2022. Nie dość, że do końca walczyli z Belgami o awans do fazy pucharowej, to w 1/8 finału potrzebowali rzutów karnych, żeby odprawić z kwitkiem Japończyków.

Brazylijczycy od początku Mundialu 2022 potwierdzają świetną formę i fakt, że są jednym z głównych faworytów imprezy. Canarinhos wygrali dwa pierwsze mecze w grupie, później przegrali w rezerwowym składzie z Kamerunem, ale w 1/8 finału bez trudu ograli Koreę 4:1, zdobywając cztery gole już w pierwszej połowie. Później spuścili z tonu, a Tite dokonał wielu zmian, pozwalając odpocząć kluczowym graczom na ćwierćfinały Mundialu 2022.

To Brazylia będzie więc zdecydowanym faworytem wspomnianego meczu 1/4 finału. Brazylia, która chce po raz szósty podnieść w górę Puchar Świata.

Holandia – Argentyna

Holendrzy dość łatwo pokonali 3:1 Amerykanów, potwierdzając dobrą dyspozycję z grupy i fakt, że duet Depay – Gakpo rozumie się jak nigdy. Argentyńczycy po falstarcie na inaugurację Mistrzostw Świata 2022 z Arabią Saudyjską, już na dobre wrócili na właściwe tory. Potwierdza to awans do 1/4 finału Mundialu 2022, dzięki wygranej 2:1 nad Australią.

W tym meczu faworytem jest Australia, ale Oranje, który wreszcie pod wodzą van Gaala grają miło dla oka, wcale łatwo nie odpuszczą. Kto wie, czy do wyłonienia zwycięzcy nie będzie potrzebna dogrywka lub nawet rzuty karne.

Maroko – Portugalia

Maroko to bez dwóch zdań największe zaskoczenie tej fazy Mistrzostw Świata. Awans Maroka do 1/4 finału MŚ 2022 to ogromne zaskoczenie. Jeszcze większe, że ograli Hiszpanów. Co prawda potrzebowali rzutów karnych, ale w żaden sposób nie ujmuje to im zasługom. Zwłaszcza, że Lwy Atlasu wcześniej wygrały swoją grupę, rywalizując z Belgią, Chorwacją i Kanadą.

Portugalia rozbiła 6:1 w 1/8 finału Szwajcarię i pokazała, że mylili się Ci wszyscy, że to zespół uzależniony od Cristiano Ronaldo. Ba, wszyscy spodziewali się, że to będzie zacięty bój, a Portugalczycy absolutnie zdominowali przebieg meczu.

Anglia – Francja

Naszym zdaniem to hitowy ćwierćfinał Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej. Anglia i Francja chcą się bić o medale. Trójkolorowi bronią tytułu, a Synowie Albionu są niezwykle głodni ważnego sukcesu.

To będzie pojedynek młodych gniewnych. Z jednej strony Mbappe, a z drugiej Saka, Rashford i Bellingham. Kto okaże się lepszy? Radzimy nie mrugać podczas tego meczu, bowiem każdy wariant jest możliwy.

Mundial drabinka 1/2 finału

Już teraz możemy spojrzeć, jak prezentuje się na Mundial drabinka półfinałów. Tutaj wszyscy spodziewają się starcia Argentyny z Brazylią, jako rewanżu za Copa America 2022 oraz drugiego półfinału, obsadzonego najsilniejszymi reprezentacjami Starego Kontynentu.

  • Holandia/Argentyna – Chorwacja/Brazylia
  • Anglia/Francja – Maroko/Portugalia