MŚ 2022 otwarcie – kiedy ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej?

Kiedy otwarcie MŚ 2022? Ceremonia budzi zainteresowanie kibiców z całego świata, ale w związku z zamieszaniem przed Mundialem w Katarze, niektórzy już pogubili się, kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata 2022. Na całe szczęście, zapadała w tej sprawie ostateczna decyzja.

Kiedy otwarcie Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej?

Co ciekawe, początkowo pierwszym meczem MŚ 2022 miało być starcie Senegalu z Holandią. Później rozpocząć miały się spotkania Anglia – Iran oraz Katar – Ekwador. I to właśnie przed trzecim spotkaniem, w którym wystąpić mieli gospodarze MŚ 2022, miało odbyć się otwarcie Mistrzostw Świata 2022. To samo w sobie, niewątpliwie byłoby wydarzeniem bez precedensu.

Wszystko dlatego, że do tej pory ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej miała miejsce zawsze przed inauguracyjnym spotkaniem. Na całe szczęście FIFA dokonała korekty w terminarzu Mistrzostw Świata. I tym samym, mecz Katar – Ekwador został przesunięty o dzień wcześniej, na 20 listopada 2022. Co za tym idzie, poprzedzi go ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata 2022. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu polskiego.

mś 2022 otwarcie

Początkowo planowano, że Mundial w Katarze rozpocznie się 21 listopada 2022, a tego dnia rozegrane zostaną aż cztery mecze. Gospodarz miał zagrać w trzecim w kolejności meczu, poprzez co otwarcie Mistrzostw Świata 2022 ceremonia odbyłaby się dopiero po dwóch rozegranych spotkaniach. Teraz jednak, jak już wskazaliśmy, wszystko wróciło do należytej normy. I można być z tej decyzji zadowolonym.

Odpowiadając zatem, kiedy otwarcie Mundialu 2022 – przed meczem Kataru z Ekwadorem, który zaplanowano na 20 listopada 2022 roku.