Chorwacja – Maroko komentator: kto skomentuje mecz o 3. miejsce MŚ 2022?

Chorwacja - Maroko komentator

Wielu kibiców przed meczem o 3. miejsce, zastanawia się kto skomentuje Chorwacja – Maroko. Komentator został już wyznaczony i będzie nim Maciej Iwański. Jako ekspert podczas meczu Chorwacja – Maroko na mikrofonie zasiądzie Marcin Żewłakow.

Kto skomentuje mecz Chorwacja – Maroko? Komentatorzy

  • Komentator meczu: Maciej Iwański
  • Ekspert: Marcin Żewłakow

Kim jest Maciej Iwański, komentator meczu Chorwacja – Maroko? Jest jednym z najbardziej znanych polskich komentatorów. Jego debiut przypadł na rok 2003, kiedy po raz pierwszy dla Telewizji Polskiej skomentował mecz, a było to starcie Ligi Mistrzów, pomiędzy Manchesterem United, a Panathinaikosem Ateny. Dla Macieja Iwańskiego Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze to już piąty mundial w roli komentatora TVP. Wcześniej miał okazję komentować mecze MŚ w latach 2006, 2010, 2014 i 2018.

Kim jest Marcin Żewłakow, ekspert podczas meczu Chorwacja – Maroko? To były reprezentant Polski, który grał na pozycji napastnika. W kadrze zanotował 25 spotkań i zdobył pięć goli. Wystąpił między innymi na MŚ w 2002 roku, kiedy zdobył bramkę przeciwko Stanom Zjednoczonym. Karierę piłkarską zakończył w 2013 roku. Od kilku lat jest stałym komentatorem TVP, a jednocześnie ekspertem, który pojawia się w studiach przy okazji meczów piłki nożnej. Teraz będzie partnerował Maciejowi Iwańskiemu podczas komnetowania spotkania o 3. miejsce MŚ 2022, Chorwacja – Maroko.