Czy Sadio Mane pojedzie na Mundial 2022? Zapadła ostateczna decyzja!

Sadio Mane

Tematem numer jeden w ostatnich dniach jest pytanie czy Sadio Mane zagra na Mistrzostwach Świata 2022? Odpowiedzią na to pytanie jest kadra, którą ogłosił selekcjoner reprezentacji Senegalu.

Czy Sadio Mane zagra na Mundialu 2022?

Kontuzja Sadio Mane jest szeroko komentowana na całym świecie. Francuski L'Equipe przyznał nawet, że Senegalczyk nie zagra na Mistrzostwach Świata 2022. Okazuje się jednak, że selekcjoner reprezentacji Senegalu, Aliou Cisse, zagrał va banque. Sadio Mane pojedzie na Mundial 2022! Gwiazdor Bayernu Monachium i niekwestionowany lider reprezentacji Senegalu znalazł się w ostatecznej kadrze na Mistrzostwa Świata 2022!

Czy Sadio Mane zagra na Mundialu 2022? Tego jednak nie wiadomo. Mane wciąż walczy z czasem, żeby wyleczyć kontuzję. Jest jednak tak ważny dla swojej reprezentacji, że Cisse zaryzykował i dał mu miejsce poniekąd w ciemno.

Jedno jest pewne, okazało się, że kontuzja Sadio Mane nie jest tak groźna, jak przypuszczano wcześniej. Senegalczyk owszem ma ciągle problemy z kolanem i trwa walka o to, czy da się “wyciszyć” ból. Jeżeli tak, to Mane zagra na Mistrzostwach Świata 2022. Jeżeli nie, to pierwsze mecze Senegalu może oglądać z poziomu trybun.

W tym sezonie Sadio Mane rozegrał w barwach Bayernu Monachium 23 mecze, strzelił 11 bramek i zanotował 4 asysty. Jest w wybornej formie i może być kluczem do sukcesu reprezentacji Senegalu na Mundialu w Katarze.

SPRAWDŹ, KTO NIE JEDZIE NA MUNDIAL 2022. SPRAWDŹ TAKŻE, JAK WYGLĄDAJĄ OSTATECZNE KADRY WSZYSTKICH REPREZENTACJI.