MŚ 2022: dlaczego sędziowie doliczają tyle minut? Dlaczego mecze Mundialu trwają tak długo?

dlaczego sędziowie doliczają tyle minut

Wielu kibiców, oglądających Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, zadaje sobie pytanie: dlaczego sędziowie doliczają tyle minut? Sprawdź, dlaczego mecze Mundialu trwają tak długo. Jak mówi klasyk, nic nie bierze się z przypadku.

Dlaczego sędziowie doliczają tyle minut na Mundialu 2022?

Każdy, kto ogląda Mundial 2022 może zadawać sobie pytanie, dlaczego mecze Mistrzostw Świata 2022 trwają tak długo. Wygląda to zupełnie inaczej, niż na poprzednich MŚ, co może wprawiać kibiców w zakłopotanie. Przykładowo pierwsza połowa meczu Anglia – Iran została przedłużona aż o 15 minut.

Mecze Mistrzostw Świata w Katarze trwają tak długo w związku z nowymi wytycznymi FIFA. W zgodzie z nimi, piłkarze mają grać przez 90 minut, wyłączając z tego czasu wszelkie przerwy. Stąd też sędziowie biorą pod uwagę zmiany, kontuzje, karanie kartkami, przerwy medyczne czy przerwy na weryfikację VAR. Każde wstrzymanie gry jest uwzględniane przy doliczaniu dodatkowego czasu do pierwszej i drugiej połowy meczu. Stąd też bardzo często widzimy mecze, które nie trwają 90, a blisko czy nawet więcej niż 100 minut. Należy się do tego przyzwyczaić podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej.