Francja – Maroko komentator: kto skomentuje mecz 1/2 finału MŚ 2022?

Francja - Maroko komentator

Przed nami drugi półfinał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Wiemy, kto komentuje mecz Francja – Maroko. Kto jest ekspertem?

Kto komentuje mecz Francja – Maroko?

  • Francja – Maroko komentator: Mateusz Borek.
  • Ekspert: Janusz Michalik.

Komentatorem meczu Francja – Maroko jest Mateusz Borek. Jako ekspert towarzyszyć będzie mu Janusz Michalik. Ten duet miał już okazję kilka razy zaprezentować się podczas trwających Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Wielu spodziewało się, że Borek może skomentować finał Mundialu 2022, a tymczasem Telewizja Polska zdecydowała postawić na niego podczas starcia Francji z Marokiem.

Kim jest Janusz Michalik?

W internecie często pojawia się fraza Janusz Michalik kim jest? Wyjaśnijmy zatem w kilku słowach, skąd wziął się w roli eksperta TVP. Janusz Michalik urodził się w Chorzowie, ale dość szybko wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął na poważnie piłkarską karierę. Rozegrał w barwach reprezentacji USA 44 mecze, strzelając 1 gola. Jest cenionym ekspertem ESPN, od kilku lat współpracującym także z TVP. To Michalik wraz z Borkiem będzie komentatorem meczu Francja – Maroko.

Komentator finału MŚ 2022 i meczu o 3. miejsce

Warto też sprawdzić, kto skomentuje finał Mistrzostw Świata 2022. Będzie to duet Dariusz Szpakowski i Sebastian Mila. Jeżeli chodzi o mecz o 3. miejsce, to komentatorem będzie Maciej Iwański, a ekspertem Marcin Żewłakow.