MŚ 2022: kto skomentuje finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej?

kto skomentueje finał mś 2022

Zaskakujące informacje docierają, jeżeli chodzi o finał Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej, a konkretnie transmisje meczu i jego komentatora. Okazuje się, że według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, finał Mundialu 2022 skomentuje… Dariusz Szpakowski.

Dariusz Szpakowski skomentuje finał Mistrzostw Świata 2022

Ta opcja wydawała się wyjątkowo nieprawdopodobna przed Mundialem 2022. Zwłaszcza, kiedy Dariusz Szpakowski poprosił o to, żeby nie komentować meczów reprezentacji Polski. Wielu sugerowało, że na ostatniej prostej w roli komentatora, Szpakowski nie chce przeżywać presji związanej z największymi spotkaniami. Tymczasem, z różnych źródeł dowiadujemy się, że odpowiedzią na pytanie, kto skomentuje finał Mundialu 2022 w TVP, jest właśnie on, Dariusz Szpakowski.

Trzeba przyznać, że Dariusz Szpakowski był do tej pory krytykowany za ostatnie wpadki, ale podczas meczu Brazylia – Serbia jego komentarz znów porwał miliony telewidzów. Wszyscy byli zachwyceni. Stąd też, jak dowiadujemy się, Marek Szkolnikowski, rządzący w TVP Sport zadecydował, że to właśnie Dariusz Szpakowski skomentuje finał MŚ 2022. Do tej pory faworytami byli Jacek Laskowski czy Mateusz Borek. Oni będą musieli się obejść smakiem, ustępując pola legendzie mikrofonu.

Dariusz Szpakowski pracował aż 12-krotnie na Mistrzostwach Świata, w tym dziesięć razy jako korespondent TVP, a dwa razy jako reporter Polskiego Radia. Legenda.