Maskotka Mistrzostw Świata 2022: La’eeb – jak wygląda i co symbolizuje?

Maskotka Mistrzostw Świata 2022: La'eeb

Jak każdy duży turniej, tak samo Mundial w Katarze posiada swoją maskotkę. Zobaczysz ją powyżej. Maskotka Mistrzostw Świata 2022 nazywa się La'eeb i trzeba przyznać, że prezentuje się dość oryginalnie. To zupełnie inne podejście, niż to, z którym mieliśmy do czynienia na poprzednich Mistrzostwach Świata. Co symbolizuje maskotka MŚ 2022?

La'eeb czyli maskotka MŚ 2022 w Katarze

La'eeb odwzorowuje tradycyjny arabaski strój. Zdaniem organizatorów Mistrzostw Świata w Katarze, maskotka symbolizuje piłkarza, który jest radosny w związku z grą w piłkę nożną. Maskotka ma trafiać przede wszystkim do świadomości młodych kibiców, którzy dzięki niej mają zaangażować się w czynny udział w Mundialu 2022.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że maskotka MŚ 2022 jest duszkiem bądź płaszczką. Nie jest jednak, jak twierdzą organizatorzy, ani jednym ani też drugim. La'eeb – maskotka Mistrzostw Świata 2022 to dokładnie rzecz ujmując ghutra (opcjonalnie kefija). Takimi nazwami określa się arabskie nakrycie głowy, które jest szczególnie popularne właśnie w Katarze.

Według niektórych, maskotka Mundialu 2022 nawiązuje także do trybun, które zapewne zapełnią się w dużej mierze kibicami, posiadającymi owe nakrycia głowy.

Ciekawym posunięciem był oficjalny film prezentujący, jak wygląda maskotka Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Według opowiedzianej historii podczas prezentacji La'eeb, ten “piłkarz” był obecny na każdym z dotychczas rozegranych turniejów Mistrzostw Świata. To on miałbyć autorem wielu wspaniałych goli, jak np. “Ręki Boga” Diego Armando Maradony.