MŚ 2022 Neymar kontuzja: potwierdziło się najgorsze, nie zagra też inny zawodnik

kiedy półfinały mś 2022

Reprezentacja Brazylii wygrała co prawda inauguracyjny mecz przeciwko Serbii na MŚ 2022, ale nie może być z tego faktu w stu procentach zadowolona. Wszystko dlatego, że właśnie podano oficjalnie, iż kontuzja Neymara, której nabawił się w 80 minucie wspomnianego starcia, wyeliminuje go co najmniej do końca fazy grupowej Mundialu. To oficjalny komunikat, który podał lekarz brazylijskiej kadry.

Kontuzja Neymara: nie zagra co najmniej do końca fazy grupowej!

Aż do tego momentu kibice reprezentacji Brazylii wierzyli w to, że jednak Neymar zagra w następnym meczu. Niestety okazało się, że kontuzja Neymara jest groźna. Chodzi o skręcenie stawu skokowego, co sugerowały już pierwsze zdjęcia pojawiające się po meczu Brazylia – Serbia, na których widzieliśmy opuchniętą kostkę Neymara.

Na domiar złego, kontuzja Neymara to nie jedyny problem Canarinhos. W meczu Brazylia – Serbia urazu nabawił się także Danilo. Prawy obrońca doznał dokładnie takiego samego urazu, co Neymar. Kontuzja wyeliminuje go także minimum do końca fazy grupowej.

Czy Neymar jeszcze zagra na Mistrzostwach Świata? Jest zdecydowanie za wcześniej, żeby odpowiadać na to pytanie.  “Neymar i Danilo przeszli rezonans magnetyczny w piątek po południu. W obu przypadkach stwierdziliśmy uszkodzenie więzadeł w stawie skokowym.” – przekazał Rodrigo Lasmar. Kluczowe będą najbliższe dni. Wówczas zapewne poznamy nową diagnozę. Jedno jest pewne: Neymar i Danilo nie pomogą Brazylii w dwóch kolejnych meczach fazy grupowej.

“Ten dzień jest jednym z najtrudniejszych w mojej karierze. To wydarzyło się znów podczas mistrzostw świata. Mam kontuzję.” – skomentował sam Neymar. Najbliższy mecz reprezentacja Brazylii na MŚ 2022 rozegra w poniedziałek ze Szwajcarią. W piątek, na zakończenie fazy grupowej, Canarinhos zagrają z kolei z Kamerunem.