MŚ 2022: Neymar kontuzjowany! To dla niego koniec Mistrzostw Świata?

Neymar

Brazylia wygrała na inaugurację Mistrzostw Świata 2022 ze Serbią 2:0, ale tego meczu dobrze nie będzie wspominał Neymar. Największa gwiazda Canarinhos musiała opuścić boisko z powodu kontuzji. Co dalej? Czy kontuzja Neymara wyklucza go z Mundialu? W internecie pojawiły się niepokojące zdjęcia.

Kontuzja Neymara w meczu Brazylia – Serbia

Po obrazkach, których świadkami byliśmy w trakcie meczu Brazylia – Serbia, wszyscy zastanawiają się, czy Neymar zagra w kolejnym spotkaniu przeciwko Szwajcarii, które już w najbliższy poniedziałek, 28 listopada 2022 roku.

Neymar ucierpiał w 80 minucie spotkania, kiedy agresywnie próbował go powstrzymać Nikola Milenković. Kontuzja Neymara okazała się groźna i gwiazdor reprezentacji Brazylii z dużym grymasem bólu musiał opuścić murawę. W jego miejsce pojawił się Antony, a w mediach od razu ruszyły spekulacje, jak groźna jest kontuzja Neymara. Czy zagra jeszcze na Mistrzostwach Świata 2022?

Na odpowiedź na to pytanie jest jeszcze za wcześnie. Czy Neymar zagra w kolejnym meczu dowiemy się zapewne jutro bądź pojutrze. W tym momencie Brazylijczyk musi przejść szczegółowe badania. Jedno jest pewne – gwiazdora reprezentacji Brazylii i PSG nie opuszcza pech.

Neymar w meczu z Serbią doznał kontuzji kostki, a taki uraz towarzyszył mu już podczas gry dla PSG. Wówczas musiał pauzować przez kilka tygodni. Teraz wszyscy w Brazylii modlą się o to, żeby kontuzja Neymara nie była groźna i piłkarz był gotowy do poniedziałkowego meczu przeciwko Szwajcarii.

Przypomnijmy, że Neymar w meczu Brazylia – Serbia był jedną z wiodących postaci. To jego akcja zainicjowała gola zdobytego przez Richarlisona na 1:0.