Polska Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze: grupa i mecze reprezentacji Polski

Licząc na to, że przed nami udany Mundial 2022, sprawdźmy kiedy gra Polska. Mistrzostwa Świata 2022 rozpoczną się w drugiej połowie listopada, a biało-czerwoni po raz pierwszy na boisko wybiegną 22 listopada. Wiemy, jak wygląda nasza grupa MŚ 2022, z kim, kiedy i o której godzinie gramy. Przeanalizujmy też szanse reprezentacji Polski na Mundialu w Katarze. Co jesteśmy w stanie osiągnąć? Oto ciekawe pytanie.

Kiedy i z kim gra Polska? Grupa na Mistrzostwa Świata w Katarze

Zapewne wiesz już, że reprezentacja Polski trafiła do grupy C, w której zagramy kolejno z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Nie jesteśmy faworytem, ale jedno jest pewne, tanio skóry nie sprzedamy. Liczymy na dobry występ biało-czerwonych oraz to, że ewentualne braki będą nadrabiać przysłowiowym gryzieniem trawy.

polska mistrzostwa świata 2022

Terminarz reprezentacji Polski – kiedy i z kim gramy na MŚ 2022 w Katarze?

Reprezentacja Polski w Katarze rozegra na pewno trzy mecze. Oczywiście liczymy na coś więcej, niż tradycyjny zestaw, składający się z meczu otwarcia, meczu o wszystko i meczu pożegnalnego. Poniżej sprawdzisz terminarz Polski na Mistrzostwach Świata w Katarze. Meksyk, Arabia Saudyjska, a na sam koniec Argentyna.

  • Meksyk – Polska, 22 listopada, o godzinie 17:00
  • Polska – Arabia Saudyjska, 26 listopada, o godzinie 14:00
  • Polska – Argentyna, 30 listopada, o godzinie 20:00

Jakie szanse ma Polska? Mistrzostwa Świata 2022 ciężkim sprawdzianem

Polska Mistrzostwa Świata 2022 rozpocznie w grupie C z Arabią Saudyjską, Meksykiem oraz Argentyną. To właśnie ostatnia z reprezentacji, aktualny triumfator Copa America, uważany jest za faworyta rywalizacji grupowej. Według ekspertów, Polska powinna bić się o drugie miejsce, premiowane awansem do fazy pucharowej, z Meksykiem. Tutaj szanse wyceniane są na równi. Najmniejsze nadzieje eksperci wiążą z występem Arabii Saudyjskiej, choć i ta reprezentacja będzie chciała sprawić niespodziankę. Jeżeli uda się jej urwać punkty, któremuś z faworytów, może to być kluczowe w kwestii rozstrzygnięć grupowych.

Trudno więc nie dostrzec, że to właśnie mecz Polska – Meksyk na otwarcie MŚ 2022 może być tym najważniejszym. Naszym zdaniem, należy zgodzić się z opiniami bukmacherów. Argentyna na ten moment wydaje się poza naszym zasięgiem, ale to mecz z Meksykiem będzie najważniejszy. Ważne, żeby nie przegrać na otwarcie mundialu, a super, jeżeli uda się wygrać i przystąpić do kolejnego meczu z Arabią Saudyjską w wybornych nastrojach. Dwie wygrane dadzą nam awans z grupy bez względu na wyniki kolejnych meczy. To optymistyczny scenariusz, ale 4 punktami po dwóch spotkaniach też raczej nikt by nie pogardził.

Z kim zagra reprezentacja Polski po awansie z grupy na MŚ 2022 w Katarze?

Co jeżeli reprezentacja Polski awansuje do fazy pucharowej? Tutaj mogą zacząć się prawdziwe schody. Awans z pierwszego miejsca w grupie da nam teoretycznie słabszego rywala. Jeżeli wyjdziemy z drugiego możemy od razu wpaść na jednego z faworytów MŚ 2022. Drabinka jak wygląda, sprawdzisz poniżej. Oto potencjalni rywale reprezentacji Polski w fazie pucharowej.

Potencjalni rywale Polaków w fazie pucharowej Mundialu 2022

  • 1/8 finału: Francja, Australia, Dania lub Tunezja
  • 1/4 finału: między innymi Anglia lub Holandia
  • Półfinał MŚ 2022: między innymi Hiszpania, Niemcy, Portugalia lub Brazylia
  • Finał MŚ 2022: między innymi Argentyna lub Belgia

Oczywiście, wszystko zależne jest od tego, z którego miejsca awansuje Polska. Mistrzostwa Świata 2022 mogą się ułożyć różnie. Ważna jest też sytuacja w innych grupach, a niewykluczone, że dojdzie tam do co najmniej kilku niespodzianek. Każde Mistrzostwa Świata rządzą się swoimi prawami, a w piłce wszystko jest możliwe. Miejmy nadzieję, że oczywiście awans Polski stanie się faktem, a w fazie pucharowej reprezentacja Polski zagra dobre spotkania. Wynik może być wówczas, choć dziwnie to brzmi, sprawą drugorzędną.

polska mistrzostwa świata 2022

Kim są największe gwiazdy reprezentacji Polski na Mundial 2022?

Nie ma co ukrywać, że wszystkie oczy zwrócone są na kapitana reprezentacji Polski. Robert Lewandowski to aktualnie najlepszy napastnik świata. Po tym, jak osiągnął wszystko, co było do osiągnięcia w niemieckiej Bundeslidze, wziął się za podbijanie La Ligi w barwach FC Barcelony. Głównie dzięki niemu na Euro 2021 jak równy z równym walczyliśmy ze Szwecją czy Hiszpanią. Wierzymy więc, że nasz kapitan poprowadzi nas do sukcesów w starciach przynajmniej z Meksykiem i Arabią Saudyjską oraz do dobrego występu przeciwko Argentynie.

Wiele może zależeć także od dyspozycji Wojciecha Szczęsnego. Przez długi czas bramkarz Juventusu był krytykowany za brak spektakularnych interwencji w kadrze, ale zamknął usta wszystkim krytykom w meczu Ligi Narodów przeciwko Walii. To dzięki świetnej postawie Szczęsnego, który kilka razy uratował nas przed stratą gola, wygraliśmy w Cardiff 1:0 i utrzymaliśmy się w najwyższej dywizji Ligi Narodów UEFA. Liczymy zatem, że Wojciech Szczęsny na MŚ 2022 przygotował równie wysoką formę i  będzie nas ratował z ewentualnych opałów.

Odkryciem mundialu może być z pewnością Jakub Kiwior. Lewonożny obrońca zachwycił w Lidze Narodów UEFA i zdaje się, że dobrymi występami czy to przeciwko Holandii czy Walii zyskał miejsce w wyjściowej jedenastce, obok Jana Bednarka i Kamila Glika. Czesław Michniewicz już potwierdził, że Polska Mistrzostwa Świata 2022 grać będzie w ustawieniu z trójką nominalnych obrońców. W tym ustawieniu Kiwior odnajduje się wręcz doskonale. Oby potrzymał wysoką formę.

Zakłady na Polskę na MŚ 2022 – kursy bukmacherskie

O tym, jakie ma szanse reprezentacja Polski na MŚ 2022, najlepiej świadczą kursy bukmacherskie. Zapoznasz się z nimi w poniższej tabeli, a w dowolnym momencie, klikając w stosowny przycisk, możesz wysłać zakłady na reprezentację Polski.

Polska Mistrzostwa Świata 2022 Obstawiaj tutaj

Polska zostanie Mistrzem Świata - 250.00

Obstaw tutaj

Polska przegra w finale - 100.00

Obstaw tutaj

Polska awansuje do finału - 60.00

Obstaw tutaj

Polska awansuje do półfinału - 20.00

Obstaw tutaj

Polska awansuje do ćwierćfinału - 7.50

Obstaw tutaj

Co można napisać o widocznych powyżej kursach na Polskę? Bukmacherzy owszem, wierzą w awans reprezentacji Polski do fazy pucharowej MŚ 2022, ale tam, nie daje się nam większych szans. Oczywiście, wszystko może zależeć od tego, z kim zagra reprezentacja Polski. Można też obstawiać, że królem strzelców Mundialu 2022 zostanie Robert Lewandowski. I wiele innych ciekawych zakładów, jak wypadnie Polska. Mistrzostwa Świata 2022 mamy nadzieje, że będą dla nas wyjątkowo udane.

polska mś 2022

Podsumujmy najważniejsze fakty

Polska Mistrzostwa Świata 2022 rozpocznie meczem z Meksykiem, który zostanie rozegrany 22 listopada. 26 listopada zagramy z Arabią Saudyjską, a 30 listopada z Argentyną. Mamy nadzieję, że awansujemy do fazy pucharowej. I choć Polska grupa Mistrzostwa Świata nie jest łatwa, to biało-czerwoni nie są skazywani na pożarcie. Zdaniem ekspertów, mamy równe szanse z Meksykiem na przedłużenie swojego pobytu na Mundialu 2022. Trzymamy zatem kciuki za biało-czerwonych!