Portugalia – Ghana: ogromny błąd Diogo Costy na MŚ 2022! To, co zrobił bramkarz to aż niewiarygodne!

Portugalia - Ghana Diogo Costa

Portugalia wygrała z Ghaną 3:2, ale niewiele brakowało, a mecz zakończyłby się remisem 3:3. Diogo Costa, a więc bramkarz reprezentacji Portugalii w przedostatniej minucie meczu popełnił katastrofalny błąd. Ghańczycy mogą sobie pluć w brodę, że nie wykorzystali tej sytuacji, nie doprowadzając do wyrównania.

Ogromny błąd bramkarza Diogo Costy w meczu Portugalia – Ghana (MŚ 2022)

W 9 minucie doliczonego czasu gry, Diogo Costa spokojnie wyprowadzał piłkę od własnej bramki. Problem w tym, że nie zauważył, że za swoimi plecami ma zawodnika rywali, Inakiego Williamsa. Diogo Costa wypuścił więc piłkę z rąk, a tą przejął Ghańczyk. Niewiele brakowało, żeby wyrównał na 3:3, a wówczas Portugalia przeżyłaby prawdziwy dramat.

Ostatecznie mecz Portugalia – Ghana na MŚ 2022 zakończył się wygraną Portugalii 3:2. Na listę strzelców wpisali się Cristiano Ronaldo, Joao Felix oraz Leao po stronie Portugalii oraz Ayew i Bukari dla reprezentacji Ghany.