Sędzia meczu Polska – Meksyk. Kto poprowadzi pierwszy mecz Polski na MŚ 2022?

Sędzia meczu Polska - Meksyk

Wiadomo, kto będzie sędzią meczu Meksyk – Polska w pierwszej kolejce fazy grupowej Mundialu 2022 w Katarze. To Chris Beath, a jego sylwetkę przybliżamy w naszym tekście.

Kto będzie sędzią meczu Polska – Meksyk?

FIFA zadecydowała, że sędzią spotkania Meksyk – Polska będzie Chris Beath. To 38-letni Australijczyk, który zawodowo jest dyrektorem finansowym. Co ciekawe, sędzią technicznym będzie kobieta, Stephanie Frappart z Francji.

Kim jest Chris Beath – doświadczenie sędziego

Chris Beath to arbiter, który w Katarze debiutuje na MŚ 2022. Mecz Polska – Meksyk to teoretycznie bezpośrednia walka o awans z grupy z drugiego miejsca, więc przed australijskim arbitrem spore wyzwanie. Beath do tej pory dał się poznać kibicom chociażby z finału Klubowych Mistrzostw Świata 2021, kiedy prowadził mecz Chelsea – Palmeiras (2:1).

Sędzia meczu Meksyk – Polska prowadził też zawody w ramach Azjatyckiej Ligi Mistrzów, Pucharu Azji czy mecze Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Liczymy na dobre sędziowanie, jak i dobry występ reprezentacji Polski. Początek meczu Polska – Meksyk we wtorek, 22 listopada, o godzinie 17:00.