Skład reprezentacji Polski na Arabię Saudyjską (Mundial 2022)

Skład Polski na Arabię Saudyjską

W mediach już ruszyły spekulacje, jak będzie wyglądać skład Polski na Arabię Saudyjską. Oliwy do ognia dolał selekcjoner biało-czerwonych, Czesław Michniewicz, który przyznał, że reprezentacja Polski zagra w innej taktyce niż ta, którą oglądaliśmy w meczu z Meksykiem.

Polska – Arabia Saudyjska: skład reprezentacji Polski i Arabii Saudyjskiej

Jak tylko poznamy skład Polski na Arabię Saudyjską oraz skład wyjściowy naszych rywali, tak szybko, kompletne jedenastki pojawią się poniżej. Takie informacje będziemy mieli na około godzinę przed pierwszym gwizdkiem arbitra, kiedy trenerzy opublikują na starcie Polska – Arabia Saudyjska składy wyjściowe.

Składy: reprezentacja Polski – reprezentacja Arabii Saudyjskiej w piłce nożnej mężczyzn:

Przewidywany skład na Arabię Saudyjską

Nie ma co ukrywać, że w meczu Polska – Arabia Saudyjska, biało-czerwoni muszą wygrać, jeżeli myślą o awansie do fazy pucharowej MŚ 2022. W związku z tym, liczymy na ofensywne ustawienie. Sam Czesław Michniewicz zapowiedział zresztą, że skład Polski na Arabię Saudyjską, a w zasadzie to ustawienie taktyczne, będzie różnić się od tego, w którym wybiegliśmy na Meksyk.

W związku z tym, należy spodziewać się, że reprezentacja Polski wróci do ustawienia z wahadłowymi i dwoma napastnikami. W meczu z Meksykiem raziło wręcz osamotnienie Roberta Lewandowskiego. Jak będzie wyglądał zatem skład na mecz z Arabią Saudyjską? Spójrz poniżej, żeby poznać na mecz Polska – Arabia Saudyjska przewidywane składy.

Przewidywany skład reprezentacji Polski: Szczęsny – Cash, Bereszyński, Glik, Kiwior, Frankowski – Krychowiak, Zieliński, Bielik – Lewandowski, Milik. (AKTUALIZACJA 26.11 g. 11:03)

W naszym odczuciu, właśnie taki będzie skład Polska – Arabia Saudyjska. Do łask trenera może wrócić Jan Bednarek, który w trójce z tyłu zagra z Kamilem Glikiem i Jakubem Kiwiorem. Na wahadłach będą hasać Cash i Bereszyński. Drugi z nich, wrócił już do pełni sił. Spodziewamy się ponadto, że w środku pola Krystian Belik zastąpi Sebastiana Szymańskiego. Owszem, Szymański zanotował dość dobry występ przeciwko Arabii Saudyjskiej, ale w ustawieniu z wahadłami i dwoma napastnikami, bardziej pomocny będzie Bielik. W ataku Robertowi Lewandowskiemu powinien towarzyszyć Karol Świderski. Niewykluczone jednak, że Czesław Michniewicz postawi na Arkadiusza Milika. Tutaj, a więc obsada drugego napastnika, wydaje nam się największą i praktycznie jedyną zagadką, jeżeli chodzi o skład Polski na Arabię Saudyjską.

Przypomnijmy, że mecz Polska – Arabia Saudyjska na MŚ 2022 już w sobotę, 26 listopada 2022 roku, o godzinie 14:00.