Podział punktów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Motor pokłada nadzieje w juniorach

Podział punktów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Motor pokłada nadzieje w juniorach

Ostatni mecz Motoru Lublin w sezonie 2017/2018 zakończył się remisem 1:1. Podopieczni Piotra Zasady podzielili się punktami z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Strzelcem bramki dla zespołu z Koziego Grodu był Radosław Kursa, który skutecznie wykorzystał podyktowaną jedenastkę. Żółto-biało-niebiescy zakończyli zmagania na drugiej pozycji w tabeli.

POMECZOWY KOMENTARZ

Leszek Bartnicki (prezes Motoru Lublin): – Był to mecz, którym zakończyliśmy sezon. Dla nas, ze względu na brak awansu, było to spotkanie bez presji i stawki. Natomiast chcieliśmy dobrze zakończyć ten rok. Ostatecznie zdobyliśmy punkt. W rundzie wiosennej zdołaliśmy ugrać nawet oczko więcej, niż miało to miejsce w jesiennych kolejkach, po których byliśmy liderem. Jednak trudno o to, abyśmy byli zadowoleni. Od dłuższego czasu widać było, że staraliśmy się wprowadzać nowych zawodników do zespołu. W momencie, kiedy straciliśmy szansę na awans, daliśmy okazję gry kolejnym, młodym piłkarzom. W meczowej osiemnastce było aż dziesięciu młodzieżowców, w tym ośmiu juniorów. W podstawowym składzie wybiegło dzisiaj czterech juniorów. Byliśmy świadkami dwóch debiutów. Maciej Kraśniewski wystąpił od pierwszych minut, a Rafał Dobrzyński pojawił się na placu gry w drugiej odsłonie. Na pewno cieszy, że ci młodzi chłopcy zdobywają szlify w piłce seniorskiej, choć nie jest to prosta sprawa, aby przełożyć dużą grupę młodych zawodników z juniorów do seniorów. Co do przebiegu samego meczu, to sądzę, że pierwsza połowa była zdecydowanie pod nasze dyktando. Strzeliliśmy gola po rzucie karnym, którego egzekutorem był Radosław Kursa. Trzeba jednak przyznać, iż zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie, gospodarze mieli swoje sytuacje. Dobrze spisywał się w naszej bramce Paweł Socha. Druga odsłona to bardziej wyrówna gra, z szansami z obu stron, ale to drużyna KSZO, po bardzo ładnym strzale Tomasza Persony, doprowadziła do wyrównania. Myślę, że z przebiegu całego meczu można powiedzieć, że wynik był sprawiedliwy. Grały dzisiaj zespoły z drugiego i trzeciego miejsca w stawce. My wystąpiliśmy w bardzo młodym składzie i uważam, że część z tych zawodników zdało dzisiaj egzamin. Zobaczymy, jak będą sobie radzić w kolejnym sezonie.  

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Motor Lublin 1:1 (0:1)
Bramki: Tomasz Persona 69′ – Radosław Kursa 21′ (rzut karny)

Motor: Socha – Kraśniewski, Cichocki (46′ Dobrzyński), Kursa, Szkatuła – Rak (56’ Michota), Kumoch (65’ Buczek), Tymosiak (89’ Kamiński), Majkowski (76’ Dusiło) – Kozban, Nowak.

Żółta kartka dla Motoru: Przemysław Szkatuła
Widzów
: 1 000
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).

fot. Robert Romaniuk (archiwum)