Korona Kielce – Arka typy, zakłady i transmisja

Sobotnie wczesne popołudnie w Kielcach zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Najciekawsze typy na Korona Kielce – Arka Gdynia (23.04.2022)

Przygotowaliśmy z tej okazji darmowe na mecz Korona Kielce – Arka typy.

Przed nami mecz na szczycie. Kto wyjdzie z niego z tarczą?

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi wkraczają powoli w decydującą fazę. Niesamowicie ważny w kontekście finalnych rozstrzygnięć może być sobotni pojedynek Korona Kielce – Arka. Kursy większości bukmacherów nie wskazują konkretnego faworyta. My przedstawimy swoje prognozy co do tego meczu i poprzemy je garścią statystyk.

W chwili obecnej obydwa zespoły walczą o możliwość bezpośredniego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, zajmując odpowiednio miejsca 3 (Arka Gdynia) i 4 (Korona Kielce). Te miejsca pozwolą zagrać w barażach o Ekstraklasę. Wiele wskazuje na to, że pozycje sobotnich rywali są niezagrożone, ponieważ kolejny zespół w tabeli – Chrobry Głogów traci aż 7 punktów.

korona arka typy

Drużyny Arki Gdynia i Korony Kielce mierzyły się ze sobą już wielokrotnie, najczęściej w rozgrywkach Ekstraklasowych. Nasze na pojedynek Korona Kielce – Arka typy co do końcowego wyniku to wygrana drużyny przyjezdnej. Zespół prowadzony przez Ryszarda Tarasiewicza notuje serię 7 meczów bez porażki, a w 11 z 15 ostatnio rozegranych spotkań gdynianie zwyciężali.

Naszym zdaniem w meczu rozegranym w Kielcach zobaczymy bramki zdobywane przez obydwie drużyny. Forma strzelecka zawodników czy ostatnie wyniki pozwalają przypuszczać, że będziemy świadkami ciekawego widowiska sportowego. Analizując ostatnie wyniki widzimy, że w 8 z 10 ostatnio rozegranych spotkaniach Arki, oraz 7 z 10 Korony obydwie drużyny zdobywały gole. Miejmy nadzieje, że tak będzie i tym razem.

Ostatnie bezpośrednie spotkania

 • Arka – Korona Kielce 0:0
 • Korona Kielce – Arka 3:3
 • Arka – Korona Kielce 1:0

Ostatnie mecze Korony Kielce

 • Chrobry Głogów – Korona Kielce 1:1
 • Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 2:1
 • Korona Kielce – Podbeskidzie 2:1

Ostatnie mecze Arki

 • Arka – GKS Jastrzębie 3:2
 • Puszcza – Arka 2:3
 • GKS Tychy – Arka 0:2

Sytuacja kadrowa przed sobotnim spotkaniem

Na kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem arbitra gruchnęła wiadomość, która sprawiła, że trener Leszek Ojrzyński nie będzie mógł spać spokojnie. Kadrę kielczan dziesiątkuje epidemia grypy. Sam szkoleniowiec mówił na konferencji prasowej o aż 7 przypadkach. W chwili obecnej nie można jednak wykluczać kolejnych absencji lub niespodziewanych powrotów. Czy ta sytuacja wpłynie na obraz pojedynku Korona Kielce – Arka? Typy znajdziecie powyżej.

Transmisja meczu Korona Kielce – Arka Gdynia

Pierwszy gwizdek w Kielcach o godzinie 12:40. Z meczu Korona Kielce – Arka transmisję w TV przeprowadzi Polsat Sport. Dodatkowo znaleźć będzie ją można online na platformie Polsat Box Go oraz w serwisie Statscore po wykupieniu dostępu.

FAQ

 • Jaki był wynik ostatniego bezpośredniego pojedynku?

Ostatni bezpośredni mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

 • Kto ma najlepsze kursy?

Jeśli chcecie postawić na spotkanie Korona Kielce – Arka zakłady, warto zapoznać się z ofertą Betclic oraz Fortuna. Kilka typów wymieniliśmy w tekście powyżej.

0 0 votes
Article Rating