Cezary Kulesza zaskoczy wszystkich? Nowy kandydat na selekcjonera

nowy selekcjoner

Najpóźniej 19 stycznia 2022 roku poznamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Na giełdzie transferowej pojawiają się nowe nazwiska. Niezmiennie faworytem dziennikarzy jest Adam Nawałka, mówi się też o Fabio Canavarro czy Andrei Pirlo. Te kandydatury oficjalnie potwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza. Tymczasem okazuje się, że szef związku może wyciągnąć prawdziwego asa z rękawa.

Cesare Prandelli nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

Do zakulisowych informacji dotarli dziennikarze portalu meczyki.pl. W ten oto sposób okazuje się, że objęciem posady selekcjonera reprezentacji Polski zainteresowany jest legendarny włoski trener, Cesare Prandelli. Ma za sobą bogate CV i wiele sukcesów. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Prandelli wymieniany jest w gronie kandydatów na nowego trenera biało-czerwonych.

Cesare Prandelli to niebywały fachowiec. Przez cztery lata zasiadał na ławce trenerskiej reprezentacji Włoch. Z Italią wystąpił na trzech dużych imprezach: Euro 2012, Pucharze Konfederacji 2013 oraz Mistrzostwach Świata w 2014 roku. Z tej pierwszej przywiózł srebrny medal. W jego CV zauważamy także, że aż trzykrotnie był wybierany najlepszym trenerem włoskiej Serie A. W swojej klubowej karierze trenował między innymi takie drużyny, jak Fiorentina, AS Roma, Galatasaray czy Valencia.

Od 10 miesięcy Prandelii pozostaje bezrobotny. Chciał odpocząć od piłki nożnej – a jeśli wierzyć medialnym doniesieniom – to właśnie za nią zatęsknił. Jego agenci już mieli zgłosić się do Cezarego Kuleszy. Co ciekawe, nazwisko Prandellego pojawiało się już w kontekście nowego selekcjonera reprezentacji Polski w 2018 roku. Wówczas jednak Zbigniew Boniek przyznał, że to sfera marzeń, która znacznie różni się od rzeczywistości. Teraz jednak, jak donoszą dziennikarze, Prandelii ma być blisko polskiej kadry. Tak blisko, jak jeszcze nigdy nie był.

Z pewnością jego wybór na fotel selekcjonera reprezentacji Polski byłby sporym, ale i miłym zaskoczeniem. Na ten moment wciąż faworytem w wyścigu o posadę trenera Polaków wydaje się być Adam Nawałka. Zobaczymy, jaką decyzję podejmie Cezary Kulesza. Prezes PZPN swój wybór ma konsultować także z piłkarzami.