Lech Poznań poznał rywala w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Stało się. Wiadomo, z kim Lech Poznań zagra w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Kolejorz zmierzy się z azerskim Qarabachem. Pierwszy mecz zostanie rozegrany przy Bułgarskiej w Poznaniu 5 bądź 6 lipca 2022 roku.

Lech Poznań -Qarabaq

Lech Poznań kontra Qarabach FK  w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

FK Qarabach Agdam to aktualni mistrzowie Azerbejdżanu. Azerowie byli rozstawieni w pierwszej rundzie losowania. Lecha wcale nie czeka łatwe zadanie. Qarabach ma za sobą wyjątkowo udany sezon nie tylko na krajowym podwórku, ale także w europejskich pucharach. Azerowie awansowali bowiem w ubiegłorocznej edycji pucharów do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, gdzie zajęli drugie miejsce. W fazie pucharowej musieli jednak uznać wyższość francuskiego Olympique Marsylia.

Polscy kibice kojarzę Qarabach z rywalizacji z Legią Warszawa. Oba kluby mierzyły się w sezonie 2020/21 w eliminacjach do Ligi Europy. Lepsi okazali się wówczas Azerowie. Pierwszy mecz Lech – Qarabach zostanie rozegrany w Poznaniu, 5 bądź 6 lipca 2022 roku. Będzie to nie tylko oficjalny debiut Lecha w tym sezonie, ale także debiut nowego trenera, którego nazwiska jeszcze nie znamy. Prawdopodobnie włodarze Lecha postawią na któregoś z obcokrajowców, doświadczonych w europejskich pucharach.

0 0 votes
Article Rating