Liverpool – Real Madryt składy wyjściowe

Przed nami kapitalnie zapowiadający się mecz w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. W związku z tym prezentujemy Liverpool – Real Madryt składy. W jakich zestawieniach zagrają te dwie ekipy?

Liverpool – Real Madryt składy

Tak prezentują się zestawienia obu ekip na mecz Liverpool – Real Madryt:

Skład Liverpoolu:

Skład Realu Madryt:

Starcie Liverpoolu z Realem Madryt na Anfield

Znacie już Liverpool – Real Madryt składy, które zostały wytypowane przez trenerów obu ekip. Warto wspomnieć, że będzie to pojedynek w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Te dwa zespoły spotkają się po raz pierwszy w tej kampanii rozgrywek.

Warto jednak wspomnieć, że ostatnia konfrontacja Liverpoolu z Realem Madryt odbyła się 28 maja 2022 roku. Wówczas lepsi okazali się “Królewscy”. Wcześniej – 14 kwietnia 2021 roku – w starciu ekip z Anglii i Hiszpanii padł bezbramkowy remis.

Trzy jeszcze wcześniejsze starcia Liverpoolu i Realu Madryt zakończyły się natomiast wygranymi “Królewskich”. 6 kwietnia 2021 roku Real triumfował 3:1. Co ciekawe, 26 maja 2018 roku zespół z Madrytu również zwyciężył 3:1. Warto poza tym zauważyć, że Real Madryt pokonał Liverpool 1:0 w meczu, który odbył się 4 listopada 2014 roku.

W trakcie spotkania, które odbędzie się 21 lutego 2023 roku o godz. 21:00, trenerzy nie będą mogli skorzystać ze wszystkich zawodników. Jeżeli chodzi o piłkarzy Liverpoolu, to kontuzjowani są Arthur, Diaz, Ramsay czy Thiago. Po stronie Realu problemy zdrowotne mają Diaz, Kroos, Mendy czy Tchouameni.