Najlepsi strzelcy Realu Madryt

Real Madryt jako najbardziej utytułowany klub piłkarski w Europie miał w swojej historii co najmniej kilku naprawdę znakomitych graczy ofensywnych. Okresy, w których występowali w koszulce Królewskich były naprawdę różne. Jeśli chcecie dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, to serdecznie zapraszamy do sprawdzenia niniejszego artykułu zatytułowanego “Najlepsi strzelcy Realu Madryt”. Miłej lektury!

Najlepsi strzelcy Realu Madryt w historii

Przed płynnym przejściem do aktualnej sytuacji w zespole ze stolicy Hiszpanii warto sięgnąć pamięcią odrobinę wstecz. Jak pokazuje historia, najlepsi strzelcy Realu nie zawsze byli rodowitymi mieszkańcami tego pięknego kraju na Półwyspie Iberyjskim. Mało tego. Za jakiś czas możemy być świadkami sytuacji, w której dwie pierwsze lokaty tego zestawienia będą zajmować gracze urodzeni poza hiszpańskim terytorium. O kim dokładnie mowa? Spójrzcie na poniższe zestawienie:

Santillana

Santillana a właściwie Carlos Alonso González to jeden z tych zawodników, którzy praktycznie całą swoją karierę spędzili w klubie z Madrytu. Przez 17 sezonów udało mu się 290 razy zaskoczyć golkipera drużyn przeciwnych. Co ciekawe chyba jako jedyny w tym zacnym gronie przysłużył się także reprezentacji Polski. Jego trzy bramki w meczu kadry olimpijskiej przeciwko Bułgarii zadecydowały bowiem o tym, iż nasze Orły zakwalifikowały się do Igrzysk Olimpijskich w 1972r. Dzięki panie Carlosie!

Karim Benzema

najlepsi strzelcy realu madryt

Gdy we wstępie do tego akapitu wspominaliśmy o tym, iż dwie pierwsze lokaty tego zestawienia mogą niebawem paść łupem obcokrajowców, to oczywiście w domyśle chodziło nam o Karima Benzemę, który z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie się za kilka chwil tuż za plecami Cristiano Ronaldo. Francuz zgodnie ze stanem na dzień 26 lutego 2022r. aż 305-krotnie strzelał bramkę w koszulce z herbem Realu. Do drugiego Raula brakuje mu więc dokładnie 18 trafień. Czy zdobycie ich będzie stanowiło dla niego problem? Wydaje się, że zdecydowanie nie. Tym bardziej gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w tej chwili zdaje się właśnie przeżywać swoją kolejną młodość.

Alfredo Di Stefano

Przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu? Czy słusznie? Po części na pewno tak. Byle jaki kopacz nie mógłby przecież być zdobywcą dwóch Złotych Piłek. 308 bramek, jakie udało mu się zdobyć podczas pobytu w Realu, zostanie zapewne lada moment “pobite” przez wymienionego wyżej Karima Benzemę. Nie będzie to jednak oczywiście równoznaczne z wymazaniem go z historii Królewskich. Tam będzie miał on stałe miejsce na kilkaset kolejnych lat.

Raul

Tekst “Najlepsi strzelcy Realu” nie miałby najmniejszego sensu bez osoby Raula Gonzaleza Blanco tj. po prostu Raula. Zawodnik urodzony w stolicy Hiszpanii od piętnastego roku życia przywdziewał koszulkę Galacticos. Jego rozstanie z ekipą 34-krotnych mistrzów kraju nie było niestety takie, jak wszyscy wkoło oczekiwali. 323 goli strzelonych dla Realu nikt mu jednak nie odbierze. Nawet włodarze, którzy standardowo swoimi działaniami potrafią wszystko zniszczyć.

Cristiano Ronaldo

najlepsi strzelcy realu madryt

No i na sam koniec oczywiście ten, który na wieki zapisał się prawdopodobnie na kartach historii Realu Madryt. Jego pojedynki z Leo Messim to jedna z piękniejszych “bitew”, jakie świat piłkarski widział w ostatnich kilkudziesięciu latach. Imponująca liczba 450 bramek to rekord, z którego pobiciem nawet najlepsi strzelcy Realu w przyszłości mogą mieć olbrzymie problemy. Podobnie jak z jeszcze jednym rewelacyjnym osiągnięciem Portugalczyka. Nie zapominajmy bowiem, że CR7 to najlepszy strzelec Ligi Mistrzów w jej dotychczasowej historii. Ależ pustka nastanie po zakończeniu jego kariery, prawda?

Najlepsi strzelcy Realu – aktualnie

Po dość obfitej lekcji historii pora zerknąć na moment na aktualną sytuację w ekipie popularnych Królewskich. W chwili tworzenia tego artykułu pozycja lidera oraz wicelidera klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga w kampani 2021/2022 należy do dwóch graczy Realu. Mowa oczywiście Benzemie (19 goli w lidze) oraz Viniciusu Juniorze (13 trafień).

Kibiców Galacticos powinna szczególnie cieszyć postawa tego drugiego, gdyż pomimo zaledwie 21 lat na karku Brazylijczyk bardzo dobrze poczyna sobie zarówno na hiszpańskich, jak i europejskich arenach piłkarskich.

najlepsi strzelcy realu madryt

Dwaj wymienieni najlepsi strzelcy Realu w tym sezonie nieco zdystansowali pozostałych kolegów z zespołu, gdyż kolejnym w tej klasyfikacji Marco Asensio ma na swoim koncie “zaledwie” siedem bramek. Następni w tym zestawieniu Nacho Fernandez, Luka Modric czy też Toni Kroos ograniczyli się do zdobycia jednego bądź dwóch goli.

Nie da się więc ukryć, że najlepsi strzelcy Realu Madryt to główni kreatorzy dobrych wyników Los Blancos. Czy uda im się więc doprowadzić swój zespół do kolejnego mistrzostwa kraju? O tym przekonamy się już niebawem.

Sprawdź już teraz, jak wyglądają najlepsi strzelcy Barcelony.

0 0 votes
Article Rating