Najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów

Najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów

Liga Mistrzów to bez wątpienia najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki w Europie. Corocznie biorą w nich udział najsilniejsze kluby Starego Kontynentu, a na boiskach możemy podziwiać najlepszych piłkarzy świata, w tym najlepszych napastników. Z tej okazji zobacz, którzy piłkarze to najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów.

Jacy są najlepsi strzelcy w historii Ligi Mistrzów?

Najskuteczniejszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów jest Cristiano Ronaldo, drugie miejsce w tejże prestiżowej klasyfikacji zajmuje Lionel Messi, ale polscy kibice mają sporo powodów do radości, bowiem na najniższym stopniu podium znajduje się Robert Lewandowski. To oczywiście nie wszystko i za moment przybliżymy dokonania tej wielkiej trójki oraz pozostałych napastników, którzy plasują się w czołowej dziesiątce klasyfikacji najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów. Zobacz zatem, którzy piłkarze zdobyli najwięcej bramek w Lidze Mistrzów.

 1. Cirstiano Ronaldo – 140*
 2. Lionel Messi – 125
 3. Robert Lewandowski – 82
 4. Karim Benzema – 76
 5. Raul – 71
 6. Ruud van Nistelrooy – 56
 7. Thomas Mueller – 50
 8. Thierry Henry – 50
 9. Alfredo di Stefano – 49
 10. Zlatan Ibrahimović – 40
 11. Andrij Szewczenko – 40

*liczba bramek

Cristiano Ronaldo

Portugalczyk otwiera ranking najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów. CR7 zdobywał gole w Lidze Mistrzów aż dla trzech klubów. To Manchester United, Real Madryt oraz Juventus. W barwach Czerwonych Diabłów wciąż ma okazję śrubować swój, już i tak okazały, dorobek 140 goli w historii Champions League. W momencie pisania tego tekstu, Cristiano Ronaldo rozegrał w Lidze Mistrzów 181 spotkań, a oznacza to średnią 0,77 gola/mecz.

Lionel Messi

Na drugim miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w historii Ligi Mistrzów plasuje się Lionel Messi. Argentyńczyk w barwach FC Barcelony i PSG zdobył łącznie 125 bramki. Teoretycznie wciąż ma szansę dogonić Cristiano Ronaldo, lecz nie wydaje się, żeby to miało miejsce w praktyce. Zarówno Ronaldo, jak i Messi mają już swoje lata i za wiele sezonów na absolutnym szczycie im nie pozostało. Messi zagrał w Lidze Mistrzów łącznie 154 razy, a jego średnia bramek na mecz jest jeszcze bardziej imponująca, niż w przypadku CR7, i wynosi 0,81 gola na spotkanie.

Robert Lewandowski

My, jako polscy kibice, jesteśmy najbardziej dumni z dorobku Roberta Lewandowskiego. Lewy w 102 meczach Ligi Mistrzów zdobył 82 bramki. Średnia 0,80 gola na mecz to jedna z najwyższych średnich w historii Champions League. Warto pamiętać, że pierwsze gole w Lidze Mistrzów, Robert Lewandowski zdobywał w barwach Borussi Dortmund, a kolejne już dla Bayernu Monachium.

najlepsi strzelcy ligi mistrzów benzema

Karim Benzema

Najskuteczniejszym Francuzem w historii Ligi Mistrzów jest Karim Benzema. Właśnie to on został niedawno połknięty przez Lewego w klasyfikacji najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów. Benzema ma 76 goli, które strzelił na przestrzeni 135 spotkań. Rozegrał zatem zdecydowanie więcej meczy, niż Lewandowski, a strzelił kilka bramek mniej. Ciekawostką jest fakt, że choć mało kto to pamięta, to Benzema w Champions League trafiał nie tylko w barwach Realu Madryt, ale też Olympique Lyon.

Raul

Wysoko jeśli chodzi o najlepsi strzelcy w historii Ligi Mistrzów klasyfikowany jest także Raul Gonzalez. To kolejna legenda Realu Madryt. 142 rozegrane mecze i 71 bramek pozwalają mu zajmować w rankingu najlepszych strzelców wysokie, piąte miejsce. Raul trafiał do bramki rywali średnio w co drugim rozegranym meczu Champions League. Najpierw czynił to w barwach Realu, a później, u początku schyłku kariery w Schalke Gelsenkirchen.

Ruud van Nistelrooy

W 73 meczach Ligi Mistrzów, Ruud van Nistelrooy strzelił 56 bramek. Średnia 0,77 bramki na mecz to imponujący dorobek Holendra. Najwięcej, bo aż 35 goli strzelił w barwach Manchesteru United, 13 goli zdobył dla Realu Madryt, a 9 w barwach PSV, gdzie rozwinął się jego wielki talent.

Thomas Mueller

Mueller zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów. Co ciekawe, Niemiec jest pierwszym piłkarzem na tej liście, który strzelał w Champions League tylko w barwach jednego klubu. Mowa oczywiście o Bayernie Monachium. Mueller uważany jest za najlepszego asystenta na świecie, ale zdobywać bramki też potrafi. Świadczy o tym 50 bramek, zdobytych w 130 meczach Ligi Mistrzów.

Thierry Henry

Także 50 bramek w Lidze Mistrzów ustrzelił Thierry Henry. Francuz potrzebował jednak do tego mniej meczy, niż Mueller, bowiem 112. W Champions League strzelał dla Arsenalu, FC Barcelony i AS Monaco.

Alfredo di Stefano

Di Stefano jest najskuteczniejszym piłkarzem czołowej dziesiątki, jeśli chodzi o średnią bramek na mecz. Legenda Realu Madryt strzelała średnio 0,84 gola na spotkanie. Wystąpił jednak “tylko” w 58 spotkaniach Champions League i naturalnie szybko, w klasyfikacji najlepsi strzelcy w historii Ligi Mistrzów, wyprzedzili go piłkarze występujący lata po nim. Di Stefano ustrzelił 49 goli i wszystkie z nich zdobył w barwach Realu Madryt.

najwięcej goli w lidze mistrzów ibrahimović

Zlatan Ibrahimović

Zlatan to z kolei gracz, który trafiał bramki dla rekordowej liczby, sześciu klubów w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W 124 meczach zdobył łącznie 48 goli. Strzelał w Champions League dla PSG, Interu, Milanu, Juventusu, Ajaxu, Barcelony oraz Manchesteru United. Najwięcej, goli, bo 20 zdobył w barwach PSG.

Andrij Szewczenko

48 goli na koncie w historii Ligi Mistrzów ma także Andrij Szewczenko, który niedawno był rozpatrywany w gronie kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Szewa zagrał w Champions League okrągłe 100 spotkań i zdobywał bramki w barwach trzech klubów: Dynamo Kijów, Milan, Chelsea.

Najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów w poszczególnych edycjach rozgrywek

Wiesz już, jak prezentują się najlepsi strzelcy, czyli kto zdobył najwięcej bramek w historii Ligi Mistrzów, a jak wyglądali królowie strzelców w poszczególnych latach? Zobacz poniżej ostatnie 10 sezonów.

Rok Król Strzelców Ligi Mistrzów Liczba bramek
2021 Haaland 10
2020 Lewandowski 15
2019 Messi 12
2018 C. Ronaldo 15
2017 C. Ronaldo 12
2016 C. Ronaldo 16
2015 C. Ronaldo, Messi, Neymar 10
2014 C. Ronaldo 17
2013 C. Ronaldo 12
2012 Messi 14

Aż sześć razy z rzędu, królem strzelców Ligi Mistrzów był Cristiano Ronaldo. Żadnemu innemu piłkarzowi nie udała się taka sztuka. Messi był królem strzelców Champions League 4 razy z rzędu. Zatem to, że Ronaldo zdobył najwięcej bramek w Lidze Mistrzów nie jest żadnym przypadkiem.

Piłkarze z największą liczbą tytułów króla strzelców Ligi Mistrzów

Zobacz, ile razy poszczególni gracze zdobywali tytuł króla strzelców. Klasyfikację zdominował… a jakżeby inaczej… Cristiano Ronaldo.

 • C. Ronaldo – 7 tytułów króla strzelców
 • Messi – 6
 • Gerd Mueller – 4
 • Eusebio – 3
 • Papin – 3
 • van Nisterlooy – 3
 • Puskas – 2
 • Nilsson – 2
 • Szewczenko – 2
 • Raul – 2

Do tej pory jedynym, polskim królem strzelców Ligi Mistrzów był Robert Lewandowski, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepsi strzelcy Ligi Mistrzów.