Pogoń – Jagiellonia typy, zakłady, analiza (31.07.2022)

Nastroje w Szczecinie nie należą zapewne do najlepszych. Huczne opuszczenie eliminacji do Ligi Konferencji musiało jednak wywołać takie emocje. Najlepszym lekiem w podobnych sytuacjach jest szybkie i pewne zwycięstwo. Czy Kamila Grosickiego i spółkę będzie tym razem na nie stać? Pogoń – Jagiellonia typy, zakłady, analiza.

Pogoń – Jagiellonia typy warte uwagi

Dla niezdecydowanych polecamy nasze świeżutkie Pogoń – Jagiellonia zakłady. Postaraliśmy się wybrać dla Was to, co najlepsze:

Pora włączyć Turbo

W przedsezonowych wypowiedziach często przewijało się jedno zdanie. Zgodnie z nim Kamil Grosicki miał być tą osobą, która poprowadzi klub z Pomorza do wielkich sukcesów. Jeden z celów, jakim bez wątpienia był awans do fazy grupowej europejskich pucharów, z krótkiej listy można już niestety skreślić. Teraz pozostaje zatem osiągnięcie czegoś znaczącego na ligowym podwórku. W dwóch dotychczas rozegranych starciach popularny Grosik nie znalazł drogi do bramki rywali. Najwyższy czas zatem przejść ze słów do czynów.

pogon-jagiellonia-typy

W meczu Pogoń – Jagiellonia kursy na zwycięstwo szczecinian wydają się być kursami wyjątkowo sprawiedliwymi. Podopieczni Jensa Gustafssona sprawiają bowiem wrażenie ekipy dużo lepiej zorganizowanej niż Jaga. Uważamy zatem, że niedzielna potyczka na Stadionie Miejskim w Szczecinie padnie łupem gospodarzy. Kwestią sporną wydaje się być tylko ewentualny rozmiar zwycięstwa. Tego tematu jednak w dzisiejszym typowaniu nie poruszamy.

Ostatnie bezpośrednie mecze

  • Jagiellonia – Pogoń 1:2
  • Pogoń – Jagiellonia 4:1
  • Jagiellonia – Pogoń 0:1

Tak się składa, że na triumf gospodarzy wskazuje także historia bezpośrednich potyczek pomiędzy oboma zespołami. Trudno w takiej sytuacji wierzyć zatem w inne rozstrzygnięcie.

Ostatnie pojedynki Pogoni

  • Broendby – Pogoń 4:0
  • Śląśk – Pogoń 2:1
  • Pogoń – Broendby 1:1

Kilka ostatnich potyczek zdecydowanie nie poszło po myśli Portowców. Odpadnięcie z eliminacji Ligi Konferencji pozwoli im się już jednak w pełni skupić na rywalizacji ligowej. Czy pierwsze oznaki mobilizacji ujrzymy już w najbliższy weekend? Czas pokaże.

Ostatnie mecze Jagiellonii

  • Jagiellonia – Widzew 0:2
  • Jagiellonia – Piast 2:0
  • Jagiellonia – Ruch Lwów 1:2

W poczynaniach Jagiellonii brak jest na pewno na ten moment stabilizacji. Białostocczanie mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Rozum podpowiada, że druga z tych wartości ulegnie niebawem powiększeniu. Pogoń sprawia bowiem wrażenie drużyny, której pokonanie może okazać się niemożliwe.

Pogoń – Jagiellonia, o której i kiedy ten mecz?

Start rywalizacji Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok zaplanowano na godz. 15:00 w dniu 31 lipca 2022 roku.

Pogoń – Jagiellonia transmisja. Gdzie obejrzeć?

Odpowiedź na pytanie Pogoń – Jagiellonia gdzie obejrzeć nie będzie raczej dla wielu zbyt zaskakująca. Tradycyjnie już bowiem relacja z pojedynku naszej rodzimej ligi odbędzie się na antenie stacji Canal +. Tym razem będą to kanały Canal + Sport oraz Canal + Sport 3.

Prawdziwych fanatyków PKO Ekstraklasy odsyłamy także do naszego wcześniejszego tekstu. Przyjrzeliśmy się w nim nieco bliżej pojedynkowi pomiędzy Miedzią Legnica a Wartą Poznań.