Polska – Walia typy na mecz Ligi Narodów 2022. Kiedy i o której gra reprezentacja Polski?

Po udanym barażu o Mistrzostwa Świata, gdzie reprezentacja Polski pokonała Szwecję, czas na inaugurację Ligi Narodów. Na dobry początek biało-czerwoni zagrają z reprezentacją Walii.

Polska – Walia typy, zakłady i kursy bukmacherskie (01.06.2022)

Już pierwszego czerwca Polska zagra z Walią. Zobacz nasze na mecz Polska – Walia typy bukmacherskie.

Dobrze zacząć Ligę Narodów

W Lidze Narodów Polacy trafili na Holendrów, Belgów i Walijczyków. Teoretycznie to nasz najbliższy rywal, a więc reprezentacja Walii powinna być najłatwiejszym przeciwnikiem podopiecznych Czesława Michniewicza. Tak mówią prognozy, ale wszystko zweryfikuje boisko. Zwłaszcza, że wiemy, jak waleczni są Walijczycy nawet w meczach, które teoretycznie nie są spotkaniami o wielką stawkę.

polska - walia typy

Przygotowaliśmy na nadchodzący mecz dwie prognozy, które za moment postaramy się uargumentować. Po pierwsze gramy na Polska – Walia typy na wygraną biało-czerwonych i fakt, że tylko reprezentacja Polski zdobędzie gola bądź gole.

Polska wygrała cztery ostatnie bezpośrednie mecze przeciwko Walii, nie przegrywając żadnego z sześciu ostatnich pojedynków. W tym czasie zanotowaliśmy tylko jeden remis, wygrywając aż pięć razy. Powiedzieć, że Walijczycy nam leżą, to jakby nie mówić nic. Po drugie, na papierze Czesław Michniewicz dysponuje zdecydowanie silniejszymi personaliami, niż Ryan Giggs. I wreszcie po trzecie, biało-czerwoni grają u siebie. Będą więc mogli liczyć na żywiołowy doping publiczności na stadionie we Wrocławiu.

Skąd prognozy, że tylko Polacy strzelą gola bądź gole? Po pierwsze, w dwóch ostatnich bezpośrednich meczach przeciwko Walii, reprezentacja Polski zachowała czyste konto. Po drugie, w 7 z 10 ostatnich meczy, które Walia rozegrała na wyjeździe tylko jedna reprezentacja lub żadna nie zdobywała goli.

Ostatnie bezpośrednie mecze

Rzućmy teraz dokładnie okiem na historię ostatnich bezpośrednich pojedynków Polska – Walia.

  • Walia – Polska 0:1
  • Polska – Walia 1:0
  • Walia – Polska 2:3
  • Walia – Polska 1:2

Cztery ostatnie mecze i cztery wygrane biało-czerwonych. Trudno więc się dziwić, że kibice oczekują kolejnego zwycięstwa przeciwko Walijczykom.

O której mecz Polska – Walia?

Mecz zaplanowano na 1 czerwca, godzinę 18:00.

Gdzie z Polska – Walia transmisja na żywo?

Spotkanie będzie można oglądać w wielu miejscach. Transmisję pokażą kanały TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport Premium.