Raków będzie miał nowego trenera? To on zastąpi Papszuna

Raków Częstochowa

Kolejne doniesienia prasowe mówią o tym, że Marek Papszun jest coraz bliżej przeniesienia swojego warsztatu trenerskiego do pogrążonej w kryzysie Legii Warszawa. Zdaniem dziennikarzy, jedyne pytanie, jakie się teraz pojawia to fakt, czy Papszun obejmie Legię jeszcze w tym sezonie czy od następnej kampanii PKO Ekstraklasy. Raków Częstochowa według doniesień WP Sportowe Fakty już miał znaleźć ewentualnego następcę dla Marka Papszuna.

To on obejmie Raków Częstochowa, jeśli Papszun odejdzie do Legii?

Marek Wawrzynowski, dziennikarz Sportowe Fakty WP, który jako jeden z pierwszych ruszył temat przenosin Marka Papszuna do Legii Warszawa, donosi też o jego ewentualnym następcy. Z informacji przekazanych w rzeczonym portalu, Raków Częstochowa miałby objąć Dawid Szwarga, dotychczasowy asystent Papszuna.

Temat przenosin samego Papszuna do Legii odżył po tym, jak Dariusz Mioduski poinformował, że zastępcą dyrektora sportowego został Paweł Tomczyk, który w środowisku uznawany jest za jednego z najbardziej zaufanych ludzi Marka Papszuna. Wszak, razem przez długi okres pracowali. Dawid Szwarga, który miałby poprowadzić Raków Częstochowa po odejściu Papszuna, związany jest z częstochowskim klubem od lipca. Wcześniej pracował m.in. w GKS-ie Katowice. Zostałby tymczasowym trenerem, bowiem w chwili obecnej nie legitymuje się wymaganą w PKO Ekstraklasie licencją UEFA Pro.

0 0 votes
Article Rating