Dla BKS-u Lublin najważniejsze jest utrzymanie

Dla BKS-u Lublin najważniejsze jest utrzymanie

W najbliższy weekend rozgrywki ligowe w Centralnej Lidze Juniorów U17 zainaugurują zawodnicy BKS-u Lublin. Celem podopiecznych Marcina Zakrzewskiego jest zapewnienie sobie bezpiecznego utrzymania w stawce. 

BKS Lublin do sezonu 2018/2019 przygotowywał się bez Kacpra Pytki (transfer do Jagiellonii Białystok) i bramkarza Michała Kota (transfer do Wisły Kraków). – To nasze największe ubytki. Musimy je uzupełnić zawodnikami z młodszego rocznika. Jeśli chodzi o inne zmiany, to są one dość spore, ale tak jest wszędzie, chociażby dlatego, że dołączają zawodnicy z rocznika 2001 – mówi trener zespołu, Marcin Zakrzewski.

W okresie przygotowawczym zawodnicy z Lublina rozegrali sparingi ze swoimi rówieśnikami z: Wisły Puławy (3:1), Motoru Lublin (0:2), Stali Stalowa Wola (2:2), Orląt Radzyń Podlaski (1:0), Juventy Starachowice (1:2) i Invexu Nowiny (8:0). – Podczas sparingów ważne jestaby przygotować zespół na granie z mocniejszym przeciwnikiem. Nastawialiśmy się głównie na pracę w defensywie i grę z kontrataku. Okaże się, czy w tak krótkim czasie drużyna nauczyła się takiego sposobu grania – wyjaśnia nasz rozmówca.

W 1. kolejce CLJ U17 piłkarze BKS-u podejmą Cracovię. – Jest to uznana marka. Taki zespół, jak Cracovia, co roku jest mocny i daje możliwość rozwoju. Jak wiadomo, to do takich klubów chłopcy chcą odchodzić – komentuje szkoleniowiec.

O co zagrają lublinianie w kampanii 2018/2019? – Najważniejsze, żeby udało się pozostać w lidze, tak więc celem jest utrzymanie – kończy Marcin Zakrzewski.

fot. BKS Lublin (archiwum)