Speed Car Motor Lublin wypożyczył zawodnika

Speed Car Motor Lublin wypożyczył zawodnika

Zgodnie z komunikatem Głównej Komisji Sportu Żużlowego do drużyny Speed Car Motor Lublin dołączył wychowanek Stowarzyszenia Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja, Miłosz Cichy. Zawodnik ten nie ukończył jeszcze szesnastego roku życia, więc lubelski klub może wspomóc jedynie w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. 

Po zawieszeniu Oskara Bobera (więcej o tym przeczytasz tutaj) lubelskie Koziołki pozostały bez juniora, który mógłby pojechać w DMPJ oraz w meczu ligowym z Orłem Łódź. Wiadomo już, że w tych pierwszych zawodach w barwach Speed Car Motor Lublin obok Wiktora Lamparta i Kacpra Gosika wystąpi Miłosz Cichy. Start Cichego w zawodach młodzieżowych możliwy jest do 14 listopada 2018 roku.


CO Z WYSTĘPEM W NICE 1. LIDZE ŻUŻLOWEJ?

Speed Car Motor Lublin obecnie nie ma pełnego składu do wystawienia drużyny na mecz z Orłem Łódź. Według regulaminu zawodów ligowych w składzie powinno znaleźć się czterech Polaków i trzech obcokrajowców. Lublinianie obecnie posiadają tylko trzech zawodników z Polski. Przypomnijmy, że kontuzjowani są Daniel Jeleniewski i Emil Peroń. Do czerwca 2018 roku Koziołki w swoich szeregach miały Macieja Kuromonowa, ale on obecnie jeździ w Orle Łódź. Kontuzje, wypożyczenie i zawieszenie lubelskich żużlowców sprawiły, że Speed Car Motor Lublin musi spieszyć się z negocjacjami w sprawie wypożyczenia kolejnego juniora. Spotkanie z zespołem z Łodzi stoi pod znakiem zapytania. Jeżeli klubowi nie uda się zaleźć zastępstwa za Bobera, możliwy jest walkower, który wiąże się z karą finansową dla klubu.