Siatkówka w naszym mieszkaniu, czyli plakaty dla miłośników sportu

Gdy myślimy o sporcie, jako pierwsza do naszej głowy przychodzi z pewnością piłka nożna, bo to właśnie ona cieszy się największą popularnością w telewizji i prasie. Tymczasem wśród wielu różnych dyscyplin na specjalną uwagę zasługuje z pewnością siatkówka, bo to polscy siatkarze odnoszą coraz więcej sukcesów i zwycięstw na arenie międzynarodowej. Jeśli bliski nam jest ten właśnie sport, to warto pomyśleć o tym, by w naszym wystroju pojawiły się efektowne plakaty.*

Czy w pokoju dorosłego fana sportu sprawdzi się tego typu plakat? Siatkówka może być naszą ulubioną dyscypliną, może wzbudzać ogromne emocje i wywoływać wypieki na twarzy, ale czy to oznacza, że taka dekoracja będzie się dobrze prezentować na przykład w aranżacji salonu?

– To prawda, że sportowe plakaty mogą się nam kojarzyć przede wszystkim z młodzieżowym wystrojem, a to dlatego, że takie przedstawienia przywodzą nam na myśl prawdopodobnie wizerunki znanych zawodników. Tego typu wzory rzeczywiście lepiej zostawić w pokoju dziecka czy nastolatka. Jeśli natomiast szukamy propozycji do salonu, wówczas powinniśmy postawić na nieco inne plakaty. Jakie? Możliwości jest naprawdę sporo. Ścienne dekoracje o sportowej tematyce cieszą się dużą popularnością, dlatego do dyspozycji mamy całkiem szeroki wachlarz możliwości – mówi ekspert z Redro.pl

Sylwetki graczy

Zaczniemy od plakatów z siatkarzami, by pokazać, że takie wzory mogą się prezentować zupełnie inaczej, niż myślimy. Zamiast wizerunków konkretnych zawodników z polskich czy zagranicznych drużyn wybierzmy graficzne przedstawienia. Co mamy na myśli? Rysunkowe sylwetki graczy ukazane w bardzo dynamicznych i ekspresyjnych pozach. Mogą to być po prostu czarne postaci na białym tle, jeśli lubimy oszczędne w wyrazie aranżacje, lub tryskające kolorami przedstawienia, które nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale ożywią także stonowany wystrój. Takie wzory są efektowne, jednak nie przytłoczą naszego pomieszczenia. Jeśli więc dysponujemy niewielkim metrażem, który potrzebuje odpowiednio dobranych ozdób, to taka propozycja będzie strzałem w dziesiątkę.

Piłka w ogniu

Co zrobić, by niewyróżniający się salon nabrał charakteru? Potrzebna nam jest wyrazista ozdoba. To najlepszy sposób, by nie przeprowadzając żmudnej rearanżacji, odświeżyć dotychczasową przestrzeń. Plakat o siatkówce może prezentować wiele różnych elementów, czasami jednak nie jest ważne to, co znajduje się na przedstawieniu, lecz to, w jaki sposób zostało zaprezentowane. Specjalista z Redro znalazł dla nas wzór, który byłby całkowicie zwyczajny, gdyby nie fantazyjna forma, w jakiej został ujęty.

– Z czym kojarzy nam się siatkówka? Oczywiście z zawodnikami i z przeciągniętą przez boisko siatką, ale nie można zapominać także o piłce. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, by wizerunek piłki mógł nam posłużyć do urozmaicenia aranżacji. Sytuacja zmieni się jednak diametralnie, gdy zaproponuję lecącą w powietrzu piłkę pokrytą płomieniami ognia. Takie przedstawienie na intensywnie czarnym tle z pewnością stanie się silną dominantą wystroju, zamieniając zwykły salon w salon z charakterem – tłumaczy ekspert.

Słoneczna plaża

Sporty uprawiane na świeżym powietrzu to atrakcja nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców, którzy nie siedzą w zamkniętej hali czy na stadionie, lecz mogą spędzić czas pod gołym niebem. Teraz nadszedł więc czas na malowniczy w wyrazie plakat. Siatkówka rozgrywana bywa nie tylko na standardowym boisku. Mecze toczą się także na plaży i wówczas mamy do czynienia z siatkówką plażową. Przedstawienia tej dyscypliny są zachwycające, bo poza emocjonującą grą można także podziwiać rozciągające się po horyzont morze lub przepiękne zachody słońca, gdy mecz rozpoczął się popołudniu. By taki plakat prezentował się naprawdę spektakularnie, postawmy na wielkoformatowe zdjęcie. W ten sposób uda nam się wprowadzić do wystroju pogodną, wakacyjną atmosferę.

Sportowe plakaty mogą się prezentować niezwykle efektownie w salonie miłośnika siatkówki, jeśli tylko wiemy, na jakie wzory się zdecydować. Minimalistyczne w wyrazie sylwetki zawodników, zdjęcie meczu rozgrywającego się na złotej plaży lub oryginalna grafika płonącej piłki – takie przedstawienia nie tylko urozmaicą wystrój, ale wprowadzą także sportowego ducha pod nasz dach!

*Materiał przygotowany przez partnera

0 0 votes
Article Rating