Kto wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni? Rekordy

Kto wygrał cztery konkursy turnieju czterech skoczni

Zastanawiasz się, kto wygrał 4 konkursy Turnieju Czterech Skoczni? Tylko trzem zawodnikom udało się wygrać wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni w trakcie jednej edycji turnieju.

Kto wygrał wszystkie 4 konkursy Turnieju Czterech Skoczni?

  • Sven Hannawald
  • Kamil Stoch
  • Ryoyu Kobayashi

Zawodnicy, którzy wygrali wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni

Jako pierwszy wszystkie cztery konkursy Turnieju Skoczni wygrał Sven Hannawald. Niemiec dokonał tego podczas jubileuszowej, 50. edycji Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2001/2002. Dzięki temu Swen Hannawald w klasyfikacji generalnej TCS wyprzedził drugiego Mattiego Hautameakkiego aż o 56,5 pkt. Trzecie miejsce zajął wówczas Martin Hollwarth z Austrii, a tuż za podium, na czwartej lokacie uplasował się Adam Małysz. Ten sezon należał jednak dla naszego Orła z Wisły, który sięgnął po Kryształową Kulę.

Odpowiadając na pytanie, kto wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni, drugim zawodnikiem w historii jest Kamil Stoch. Rakieta z Zębu dokonała tego podczas 66. edycji TCS, w sezonie 2017/2018. W klasyfikacji generalnej TCS, Kamil Stoch miał przewagę blisko 70 punktów nad drugim Andreasem Wellingerem i ponad 87 punktów nad trzecim Andersem Fannemelem. Sezon ten zdecydowanie należał do Kamila Stocha, który oprócz wygrania 4 konkursów i klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, sięgnął również po Kryształową Kulę.

Trzecim, a zarazem ostatnim zawodnikiem, który wygrał cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni w trakcie jednej edycji, był Ryoyu Kobayashi. Japończyk okazał się zwycięzcą czterech konkursów TCS w sezonie 2018/19, a więc ponad 67. edycji, rok po wyczynie Kamila Stocha. Kobayashi wyprzedził Niemców – Eisenbichlera i Leyhe, a Dawid Kubacki uplasował się na czwartym miejscu. Oprócz triumfu w TCS, Ryoyu Kobayashi wygrał także klasyfikację generalną Pucharu Świata.

Czy 71. Turniej Czterech Skoczni znów zapisze się w historii i czwarty zawodnik wygra wszystkie konkursy TCS? Zobaczymy.

Zobacz także: wszyscy zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni.