Turniej Czterech Skoczni: Dawid Kubacki z dalekimi skokami na treningu!

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach

Dawid Kubacki potwierdził dobrą dyspozycję przed inauguracją 71. Turnieju Czterech Skoczni. Polak na pierwszym treningu zajął drugie miejsce. Trwa drugi trening, o którego wynikach poinformujemy w tym tekście wkrótce.

Dawid Kubacki drugi podczas pierwszego treningu przed TCS w Oberstdorfie

Pierwszy trening przed konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie padł łupem Halvora Egnera Graneruda. Norweg poszybował na odległość 137 metrów. Drugie miejsce, ze skokiem na odległość 130,5 metra zajął Dawid Kubacki. Trzeci podczas pierwszego treningu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdrofie był Anze Lanisek, który uzyskał odległość 130 metrów. Jak zatem widać, czołowa trójka to zawodnicy, określani jako główni faworyci TCS.

Piąte miejsce w pierwszym treningu, po skoku na odległość 130,5 m. zajął Piotr Żyła. Dwunasty był Kamil Stoch (123,5 m.). 31. miejsce zajął Paweł Wąsek, 41. Jan Hadbas, a najsłabszy z Polaków był Stefan Hula, który zajął podczas pierwszego treningu odległe, 48. miejsce.

Dawid Kubacki wygrywa drugi trening w Oberstdorfie!

Jeszcze lepiej Dawid Kubacki zaprezentował się podczas swojej drugiej próby treningowej. Kubacki osiągnął 138,5 metra, co było drugim najdłuższym skokiem treningowym. Dalej poszybował (139 m.) tylko Lovro Kos, który zajął na drugim treningu trzecią lokatę. Drugi był Michael Hayboeck (134 m.).

Granerud zrezygnował z drugiej próby treningowej, a Lanisek był piąty (132 m.). Jak wypadli pozostali Polacy na drugim treningu? Stoch był ośmy, Żyła jedenasty, Wąsek dwunasty, Habdas 31., a Stefan Hula 54.

Kiedy kwalifikacje i konkurs w Oberstdorfie?

Kwalifikacje przed konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie zaplanowano na 28 grudnia 2022 roku. Początek kwalifikacji o godzinie 16:30. Pierwszy konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się z kolei 29 grudnia 2022 roku, także o godzinie 16:30.