Turniej Czterech Skoczni Ga-Pa typy, przewidywania 01/01/2022

Po pierwszym z konkursów 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni każdy polski kibic skoków narciarskich był z pewnością bardzo zawiedziony. Czy po zmaganiach w Garmisch-Partenkirchen uczucie to jeszcze się spotęguje?

Piotr Żyła piąty w kwalifikacjach w Ga-Pa

Po fatalnych wynikach uzyskanych podczas zawodów w Oberstdorfie atmosfera w polskiej kadrze była bez wątpienia bardzo napięta. W polskiej prasie zaczęły się pojawiać nawet informacje, zgodnie z którymi wobec ewentualnego niepowodzenia podczas drugiego z konkursów Biało-czerwoni zrezygnują z udziału w pozostałych dwóch odsłonach zmagań i wrócą do kraju szlifować formę na polskich obiektach.

turniej czterech skoczni gapa

Po sylwestrowych kwalifikacjach możemy jednak uznać, że taki scenariusz nie powinien być już raczej brany pod uwagę. Zwłaszcza w kontekście Piotra Żyły, który zdołał uzyskać piąty wynik. Tak wysoka pozycja pozwoli mu spotkać się w pierwszej serii noworocznego konkursu z Felixem Hoffmanem, co jest raczej równoznaczne z awansem do finałowej trzydziestki.

Ilu Polaków zdoła awansować do drugiej serii konkursu w GaPa?

  • Granerud vs Kubacki
  • Wąsek vs Aschenwald
  • Stoch vs Ito
  • Stękała vs Peier
  • Wolny vs Fettner
  • Hoffman vs Żyła

Sporym pozytywem piątkowych kwalifikacji było to, że do pierwszej serii konkursu w GaPa zakwalifikowali się wszyscy reprezentanci Polski. Niestety mając na uwadze pary, w jakich zostali zestawieni, do najlepszej 30-tki wejdzie co najwyżej dwójka. Typujemy, że będą to Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Jeśli okaże się, że do tego grona trafi ktoś jeszcze, to będziemy bardzo pozytywnie zaskoczeni.

Turniej Czterech Skoczni w GaPa typy

Zwycięzcą kwalifikacji został Markus Eisenbichler. W ofercie bukmachera STS znaleźliśmy bardzo ciekawy zakład, zgodnie z którym niemiecki skoczek miałby uplasować się na podium sobotnich zawodów. Uważamy, że szanse na takie rozstrzygnięcie są naprawdę spore (kurs 2.0 – Postaw zakłady – >>>).

Bukmacher Betclic ma natomiast w swojej ofercie interesującą propozycję na zwycięzców całych zawodów. Za triumf kogoś z dwójki Kobayashi-Eisenbichler daje swoim graczom całkiem sporo (kurs 1.62 – Postaw zakłady – >>>)

Uważamy, że właśnie te dwa typy mają największe szanse powodzenia. W komentarzach możecie pochwalić się swoimi propozycjami. Serdecznie do tego zachęcamy!

Obstawianie skoków narciarskich – gdzie?

Najciekawsze zakłady możecie znaleźć w ofertach bukmacherów Fortuna

FAQ

  • Gdzie oglądać Turniej Czterech Skoczni?

Turniej Czterech Skoczni jest transmitowany na antenach stacji TVN oraz Eurosport.

  • Kto wygrał Turniej Czterech Skoczni 2021?

W poprzedniej edycji triumfował Kamil Stoch. Szanse na powtórzenie tego sukcesu są jednak w tym roku tylko iluzoryczne.