Typy na Mistrzostwa Świata w lotach 11/03/2022

Piotr Żyła

W dniach 11-13 marca na Vikersundbakken w norweskim Vikersund odbędzie się 27. edycja mistrzostw świata w lotach narciarskich. Który z zawodników ma największe szanse na triumf w pierwszym dniu zmagań i na co stać będzie Polaków? O tym w kilku słowach poniżej. Serdecznie zapraszamy.

Typy na Mistrzostwa Świata w lotach

Kilka naszych najciekawszych propozycji bukmacherskich związanych z tymi zawodami znajdziecie w poniższym akapicie:

Stefan Kraft zakończy zmagania na miejsach 1-3

Typy na Mistrzostwa Świata w lotach na skoczni w Vikersund rozpoczynamy od zakładu, zgodnie z którym jedno z miejsc na przysłowiowym “pudle” zajmie zwycięzca kwalifikacji Stefan Kraft. Da się zauważyć, że szósty zawodnik Pucharu Świata trafił idealnie z formą na zmagania odbywające się na norweskim obiekcie. Nie twierdzimy, że po pierwszym dniu rywalizacji będzie liderem, ale któreś z trzech pierwszych miejsc z pewnością może paść jego łupem.

Timi Zajc zamelduje się w czołowej szóstce

Mimo ostatecznego ukończenia kwalifikacji na dość odległej jedenastej lokacie zawodnik urodzony w Lublanie ma spore szanse na zameldowanie się absolutnej czołówce. Widać, że Vikersundbakken zdecydowanie mu “leży”. Przypadkowo bowiem nie wygrywa się dwóch sesji treningowych.

Piotr Żyła będzie najlepszym z Polaków

Zdecydowanie najrówniejszą formę podczas czwartkowych treningów oraz kwalifikacji pośród wszystkich Biało-czerwonych prezentował popularny Wiewiór. 35-latek zwykle dość dobrze spisuje się na skoczniach mamucich, dlatego też sądzimy, że to właśnie z jego skoków będziemy się cieszyć tym razem najbardziej.

FAQ

  • Gdzie obejrzeć Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich?

Transmisję na żywo z tej imprezy będzie można śledzić za pośrednictwem TVP Sport oraz Eurosport 1.

  • O której początek zmagań w dniu 11 marca 2022r.?

Dwie pierwsze serie 27. edycji światowego czempionatu w lotach narciarskich powinny rozpocząć się o godz. 16:30.