ATP Estoril 2024: drabinka, nagrody i gdzie oglądać?

Czołowi tenisiści przenieśli się z kortów twardych na korty ziemne. W pierwszym tygodniu kwietnia część z nich gra w portugalskim Estoril. Na liście startowej nie brakuje Huberta Hurkacza. ATP Estoril 2024 drabinka doprowadzi najlepszego zawodnika po trofeum.

ATP Estoril 2024 drabinka gry pojedynczej

Po długich zmaganiach na kortach twardych, rozpoczyna się okres przygotowań do wielkoszlemowego Roland Garros, a także igrzysk olimpijskich, które zostaną rozegrane na kortach ziemnych w Paryżu. Hubert Hurkacz gra po raz pierwszy w sezonie na mączce już w Estoril. Poniżej można zobaczyć drabinkę gry pojedynczej i sprawdzić, z kim może powalczyć Polak. Kliknij na zdjęcie i powiększ drabinkę.

ATP Estoril 2024 drabinka

Kiedy ATP Estoril 2024? Terminarz turnieju

Turniej główny rozpocznie się w poniedziałek 1 kwietnia. Rywalizacja tenisistów potrwa przez tydzień i w drabince będą rozgrywane coraz ciekawsze mecze. Finał gry pojedynczej został zaplanowany na niedzielę 7 kwietnia.

 • 1 kwiecień (poniedziałek) – pierwsza runda
 • 2 kwietnia (wtorek) – pierwsza runda
 • 3 kwietnia (środa) – druga runda
 • 4 kwietnia (czwartek) – druga runda
 • 5 kwietnia (piątek) – ćwierćfinały
 • 6 kwietnia (sobota) – półfinały
 • 7 kwietnia (niedziela) – finał

Kim są faworyci w Estoril?

Jednym z kandydatów do zdobycia tytułu w Estoril będzie Hubert Hurkacz. Na kortach ziemnych powalczy o obronę trofeum Casper Ruud. Forma Norwega nie jest najwyższa, ale spróbuje odbudować ją w części sezonu na mączce. Ponadto w turnieju będzie można zobaczyć innych specjalistów od gry na kortach ziemnych Alejandro Davidovicha Fokinę i Lorenzo Musettiego. Wśród uczestników turnieju są między innymi Gael Monfils i Arthur Flis. Wymienieni zawodnicy są głównymi konkurentami Huberta Hurkacza do wyjechania z Estoril z nagrodą główną.

Hubert Hurkacz ATP Estoril 2024 – drabinka i ocena szans

Impreza w Portugalii nie jest gwiazdorsko obsadzona, dlatego szansa Huberta Hurkacza na odniesienie pierwszego w sezonie zwycięstwa turniejowego wygląda na sporą. Potrzebne jest do tego poprawienie formy z wcześniejszych imprez w Stanach Zjednoczonych i znacznie lepszy występ niż w poprzednim sezonie. Wtedy Polak pożegnał się z Estoril po jednym meczu.

Konkurenci są na pewno w zasięgu wrocławianina, choć pierwszy w sezonie turniej na mączce jest pewną niewiadomą. Warto również pamiętać, że Hubert Hurkacz jeszcze nigdy w karierze nie zdobył tytułu w turnieju ATP na kortach ziemnych, a nawet nie doszedł w nim do finału.

ATP Estoril 2024 nagrody pieniężne

ATP Estoril 2024 pula nagród wynosi 651 865 euro. Jest ona wyższa o 3,35 procent niż w poprzednim sezonie. Na najlepszego zawodnika w portugalskim turnieju czeka nagroda pieniężna w wysokości 88 125 euro. Pokonany w finale zarobi w Estoril 51 400 euro.

 • zwycięzca – 88 125 euro
 • pokonany w finale – 51 400 euro
 • półfinał – 30 220 euro
 • ćwierćfinał – 17 510 euro
 • druga runda – 10 165 euro
 • pierwsza runda – 6 215 euro

Gdzie oglądać ATP Estoril 2024? Transmisje

Mecze ATP Estoril 2024 można oglądać na stronie internetowej bukmachera Superbet. Warunkiem jest rejestracja konta. Pojedynki można również obserwować na żywo w polskiej telewizji. Mecze będą pokazywane w kanałach sportowych Polsatu.

OGLĄDAJ TUTAJ