Kiedy gra Hurkacz najbliższy mecz? ATP Madryt 2024

Kiedy gra Hurkacz najbliższy mecz? ATP Madryt 2024
Icon Sport

Kiedy gra Hubert Hurkacz najbliższy mecz? Polak wycofał się ze zmagań w Barcelonie, a po nieco dłuższym odpoczynku weźmie udział w turnieju w Madrycie.

Najbliższy mecz: turniej ATP w Madrycie rozpocznie się 22 kwietnia. Nie są jeszcze znane szczegóły co do najbliższego meczu Huberta Hurkacza.

OGLĄDAJ TUTAJ

Mecz Hurkacza na żywo możesz obejrzeć w Superbet. To darmowa transmisja, która jest dostępna po rejestracji konta. Możesz skorzystać z poniższego przycisku.

Kiedy gra Hurkacz najbliższy mecz w ATP Madryt 2024?

Wiedząc już kiedy gra Hurkacz najbliższy mecz, warto przytoczyć, że Polak przystąpił do rywalizacji w Monako po wygranym turnieju w Estoril. Dzięki temu zwycięstwu wrocławianin skompletował triumfy na wszystkich nawierzchniach w cyklu ATP.

Co ciekawe ze swoim pierwszym rywalem, a więc Jackiem Draperem Hurkacz grał w Monte Carlo przed rokiem i wygrał. Wówczas Polak zatrzymał się jednak na trzeciej rundzie, w której to uległ swojemu przyjacielowi Jannikowi Sinnerowi. W Monte Carlo wygrał z Draperem po zaciętym boju, a w kolejnej rundzie zmierzył się z Roberto Bautistą Agutem. Polak znów wygrał 2:0, choć nie było łatwo. Hurkacz wygrał w tym sezonie wszystkie sześć meczów na kortach ziemnych. Nikt jednak nie ukrywa, że najbliższy pojedynek przeciwko Casperowi Ruudowi może być dla wrocławianina najbardziej wymagającym. Norweg specjalizuje się w grze na mączce i choć jego ostatnie wyniki nie powalają na kolana, a zwłaszcza półfinałowa przegrana z Martinezem w Estoril, to właśnie Ruud jest faworytem meczu 3. rundy przeciwko Hurkaczowi.

Wrocławianin odpadł w 1/8 finału turnieju w Miami. Hurkacz przegrał kolejny mecz z Grigorem Dimitrowem, na którego nie potrafi póki co znaleźć żadnego sposobu. Wcześniej Hubert Hurkacz pokonał Szewczenkę i Kordę, choć oba mecze nie były łatwe, gdyż Polak do awansu do kolejnych rund potrzebował trzech setów. To jednak już norma, że kiedy gra Hurkacz to emocji nie brakuje.

Ostatnie tygodnie generalnie nie były jednak udane dla Polaka. Przed rozpoczęciem turnieju w Miami, Hubert Hurkacz rywalizował w Indian Wells. Niestety, ale nasz krajan musiał pożegnać się z turniejem już w pierwszej rundzie, przegrywając z doświadczonym Gaelem Monfilsem.

Nieco lepiej poszło mu jeszcze wcześniej, a mianowicie w Dubaju, gdzie Hubert Hurkacz doszedł do ćwierćfinału. Polak po drodze pokonał Struffa i O'Connella, ale w batalii o półfinał musiał uznać wyższość Ugo Humberta w trzech setach.

Generalnie najlepszy wynik Huberta Hurkacza w 2024 roku to wciąż Australian Open. Na pierwszym w sezonie wielkoszlemowym turnieju wrocławianin dotarł do ćwierćfinału. Z jednej strony można rzec, że miał stosunkowo łatwą drabinkę, ale z drugiej, na kortach twardych w Melbourne prezentował naprawdę dobrą dyspozycję. We wspomnianym już ćwierćfinale Hurkacz postawił się mocno Miedwiediewowi. Ostatecznie to jednak Daniił wygrał po pięciu emocjonujących partiach. Wiesz już Hubert Hurkacz kiedy gra gra następny mecz. Zatem pozostaje przygotować się do kibicowania.

Dwa tytuły w 2023 roku

Można powiedzieć, że Hubert Hurkacz miał lepsze i gorsze momenty w 2023 roku. Te lepsze zaowocowały tym, że wrocławianin zdobył dwa prestiżowe tytuły. Najpierw wygrał turniej w Marsylii, a następnie okazał się najlepszy na imprezie masters w Szanghaju. Choć Polak na zakończenie sezonu awansował na 11. miejsce w rankingu ATP, to niestety, ale w rankingu ATP Race znalazł się tuż za czołową ósemką i musiał obejść się smakiem turnieju finałowego w Turynie. Wszyscy kibice liczą, że następny rok w wykonaniu Huberta Hurkacza będzie równie udany, a nawet i lepszy, niż ten 2023. Wydaje się, że największym wyzwaniem dla wrocławianina jest ustabilizowanie formy, która na przekroju całego zakończonego sezonu mocno falowała. Pierwsze oznaki tego, jak przepracował okres przygotowawczy będą na wspomnianym turnieju World Tennis League 2023. Do boju Hubi!